هدر موبایل
1389/09/14 16:05:00
سرویس صحن
اخطار رئیس کمیسیون کشاورزی؛

نباید به بهانه تنظیم بازار اجازه واردات بی‌رویه داد

**نماینده اراک با استناد به اصل ۴۳ قانون اساسی قطع وابستگی اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و نسبت به اعطای اجازه به دولت برای واردات بی رویه به بهانه تنظیم بازار اخطار داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی عباس رجایی نماینده مردم اراک در جریان جلسه امروز که به بررسی مواد مراعی مانده از برنامه پنجم اختصاص دارد و در حین بررسی ماده 102 مکرر از این مواد نسبت به مغایرت این ماده با بند نهم اصل 43 اخطار داد.

رجایی با اشاره به این ماده گفت:‌ در ماده 102 مکرر 1 به دولت اجازه داده شده است برای تنظیم بازار بدون حد معین اقدام به واردات کند در صورتی که نه برای این کارمتولی خاص معین شده و نه سقف برای واردات معین شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه اولین لطمه واردات بی رویه به تولیدات داخلی و بخصوص بخش کشاورزی است، تصریح کرد: ما در قوانین گذشته ملزومات کافی باری تنظیم بازار در اختیار دولت قرار داده ایم و به استناد به آنها نیازی به قرار گرفتن این ماده در برنامه پنجم نیست.

لاریجانی که در حین ارائه این اخطار اداره جلسه را برعهده داشت در پاسخ به رجایی گفت: ایراد شما در مورد واردات بی رویه و نگرانی شما وارد است اما به خاطر اینکه این ماده صراحتاً با اصل 43 مغایرت ندارد نمی توانم اخطار شما را وارد بدانم.

بند نهم اصل 43 قانون اساسی بدین شرح است: تاکید بر افزایش تولیدات کشاورزی دامی و صنعتی که نیازهای عمومی را تامین کند و کشور را بر مرحله خودکفایی برساند و از وابستگی برهاند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet