خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/09/14 16:10:00
سرویس صحن
باتصویب مجلس در برنامه پنجم صورت می‌گیرد:

اصلاح قوانین داخلی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی

**نمایندگان در جلسه عصر امروز ماده‌ای را در برنامه پنجم توسعه گنجاندند که براساس آن دولت مکلف است در طول برنامه پنجم قوانین داخلی را برای جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی اصلاح کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز یکشنبه موادی را که در جریان بررسی برنامه پنجم برای اصلاح به کمیسیون تلفیق ارجاع شده بود مورد بحث قرار دادند و باتصویب ماده 104 از برنامه پنجم توسعه که از سوی کمیسیون تلفیق اصلاح شده بود تکلیفاتی را در بخش تجارت بر عهده دولت گذاشتند.

نمایندگان در ماده 104 که با 173 رای موافق از آرای 212 نفر نماینده حاضر و تنها با دو رای مخالف به تصویب رسید دولت را مکلف کردند باتوجه به نیازهای روز و ضرورت های اهداف برنامه پنجم سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران را تقویت کند و همچنین قوانین داخلی را برای جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی اصلاح کند.

این ماده که به بخش تجارت و فصل اقتصاد برنامه پنجم توسعه اختصاص داشت، بعد از اینکه از طرف کمیسیون تلفیق مورد اصلاح قرار گرفته و برای بحث مجدد در صحن علنی مجلس مطرح شده بود ابتدا دولت مجاز به انجام اقدامات در نظر گرفته شده بود که با پیشنهاد عزت الله اکبری تالار پشتی و 146 رای موافق از سوی نمایندگان این مجاز بودن به تکلیف تبدیل شد و دولت مکلف به انجام این امور شد.

متن ماده 104 که در جلسه عصر امروز به تصویب رسید به این شرح است:

دولت مکلف است متناسب با نیازهای روز و ضرورت های تحقق اهداف برنامه و به منظور افزایش کارآیی حداکثر ظرف مدت شش ماه پس از تصویب اینقانون نسبت به موارد ذیل اقدام قانونی نماید: الف- تقویت و تجهیز سازمان «سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران»

ب- شناسایی و اصلاح قواینن و مقررات برحسب ضرورت و تعیین و اعمال مشوق ها به تناسب نیاز روز و رقابت های بین الملی برای جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet