هدر موبایل
1389/09/14 16:12:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به اخطار قانون اساسی سازدار:

مصوبات شوراهای اسلامی مناطق آزاد نیاز به تایید مدیران این مناطق ندارند

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده مردم مرند و جلفا مبنی بر مغایرت تبصره ۲ ماده ۱۰۵ با قانون اساسی گفت:‌ مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیازی به تایید مدیران ندارند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی عصر روز یکشنبه سیروس سازدار طی یک اخطار قانون اساسی باتبصره 2 ماده 105 گزارش کمیسیون تلفیق از مواد ارجاعی و مراعی مانده برنامه پنجم مخالفت کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: در اصل 103 قانون اساسی آمده است، استانداران، فرمانداران، بخشداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می شوند در حدود اختیارات شوراها ملزم به رعایت تصمیمات آنها هستند.

این نماینده با اشاره به تبصره 2 بند الف ماده 105 گفت:‌ این در حالی است که در تبصره این ماده اشاره شده است مصوبات شوراهای اسلامی شهر در روستا در سازمان های مناطق آزاد پس از تایید مدیران این سازمان ها قابل اجرا خواهد بود.

سازدار با بیان اینکه این تبصره آشکارا مغایر قانون اساسی است،‌ اظهار داشت:‌ رئیس مجلس اگر اخطار را وارد می داند آن را به رای بگذارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با وارد دانستن اخطار قانون اساسی سازدار گفت: ‌اینکه آمده است مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا پس ازتایید مدیران باشد با اصل 103 که شامل سایر مقامات کشوری می شود مغایرت دارد.

رئیس مجلس اخطار نماینده مرند و جلفا را به رای گذاشت و نمایندگان با 145 رای موافق، 14 رای مخالف و 17 رای ممتنع اخطار را وارد دانست.

در ادامه بررسی مقرر شد اگر حذف کل بند الف ماده 105 رای موافق نیاورد این تبصره اصلاح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet