روز مجلس
1389/09/14 16:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آوایی:

ملت ایران پایداری خود را به دشمنان ثابت کرده است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد ملت ایران طی سال‌های پس از انقلاب ایستادگی و مقاومت خود را به دشمنان نشان داده و این بار نیز در مذاکره با غرب در خصوص فعالیت های هسته ای بر مواضع اصولی خود استوار خواهد بود.

سید احمد آوایی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: تاریخ نشان داده هر زمان که دیکتاتورها کم می‌آوردند به ترور متوصل می‌شدند، به‌گونه‌ای که آمریکا و اروپا پس از پیروزی انقلاب در حق ملت ایران جفاهای بسیاری کردند، اما اکنون باید بدانند که مردم ایران روی مواضع اصولی خود سخت ایستاده‌اند.

وی همچنین گفت: ملت ایران همه مشکلات را تحمل کرده و تحمل می‌کند و ما امیدواریم دشمنان سر عقل بیایند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت تحمل و ایستادگی مردم ایران اکنون برای دشمنان ما تجربه‌ای شده است. لذا امیدواریم از این ایستادگی درس بگیرند و بر اساس مواضع اصولی ایران در مذاکرات شرکت کنند.

آوایی در ادامه تاکید کرد امیدواریم مسوولان ما که در مذاکرات شرکت می‌کنند ضمن دفاع از حقوق اساسی ملت ایران، به هیچ وجه کوتاه نیامده و مانند گذشته با توکل به خدا پیش روند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ما می‌توانیم هم برخورد نرم داشته باشیم و هم از مواضع اصولی ملت دفاع کنیم زیرا در دیپلماسی باید بسیار آرام بود و در مواضع بسیار مستحکم.

وی خاطرنشان کرد وظیفه مسوولان دفاع از حقوق مردم است تا کمترین آسیبی به منافع ملت نرسد.

گروه 1+5 بعد از وقفه 15 ماهه که از اکتبر سال 2009 در روند گفت و گو ها با ایران ایجاد شد،پس از طی مسیرهای گوناگون و بی نتیجه صدور قطعنامه، تحریم و فشار در نهایت به این نتیجه رسید که گزینه دیگری جز بازگشت به مسیر گفت و گو با جمهوری اسلامی ایران ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet