هدر موبایل
1389/09/14 16:16:00
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد:

واگذاری وظایف دستگاه‌های تحت‌نظر مقام‌معظم رهبری درصورت موافقت ایشان

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه کشور واگذاری وظایف اختیارات و مسئولیت‌های دستگاه‌های تحت نظر مقام معظم رهبری را منوط بر موافقت ایشان دانستند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی عصر روز یکشنبه نمایندگان در ادامه بررسی جزئیات گزارش کمیسیون تلفیق از مواد ارجاعی و مراعی مانده از برنامه پنجم توسعه با بند الف، ماده 105 با 165 رای موافق، 10 رای مخالف و 5 رای ممتنع موافقت کردند.

بند الف ماده 105 با اخطار قانون اساسی کاظم دلخوش از ماده جدا و جهت بررسی بیشتر و بهتر به کمیسیون ارجاع داده شد.

بااصلاح کمیسیون تلفیق و تصویب نمایندگان در صحن علنی در بند الف ماده 105 آمدهاست؛ مدیران سازمان های مناطق آزاد به نمایندگی از طرف دولت، بالاترین مقام منطقه محسوب می شوند و کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیت های دستگاه های اجرائی دولتی مستقر در این مناطق به استثناء نهادهای دفاعی و امنیتی به عهده آنها است.

همچنین مصوب شد، سازمان های مناطق آزاد منحصراً براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری- صنعتی و اصلاحات بعدی آن و قانون کار اداره می شوند.

نمایندگان واگذاری وظایف، اختیارات و مسئولیت های دستگاه های تحت نظر مقام معظم رهبری را با موافقت ایشان پذیرفتند.

در تبصره بند 2 الف ماده 105 اصلاح و به شرح زیر قرائت شد: تبصره 2 اختیارات فرماندار در ارتباط بامصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مناطق آزاد به مدیر سازمان منطقه آزاد واگذار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet