هدر موبایل
1389/09/14 16:30:00
سرویس صحن
اخطار نماینده ورامین:

حیطه اختیارات مدیران مناطق آزاد باید مشخص شود

**نقوی حسینی با استناد به اصل ۱۰۳ قانون اساسی نسبت به ایجاد اختلال در انجام وظایف دولت و مشخص شدن حیطه اختیارات مدیران مناطق آزاد و ایجاد تقسیم بندی‌های جدید سیاسی اخطار داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی سید حسین نقوی حسینی در جریان بررسی ماده اصلاح 105 از برنامه پنجم توسعه که در جلسه علنی عصر امروز بررسی شد نسبت به مغایرت این ماده با اصل 103 قانون اساسی اخطار داد.

نقوی حسینی با بیان این مطلب که در این ماده به نحوی با ایجاد مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی تقسیم بندی سیاسی جدیدی در کشور اتفاق می افتد، ‌ماده 105 برنامه پنجم توسعه را مغایر با اصل 103 عنوان کرد و گفت: این تقسیم بندی جدید دولت را در انجام تکالیف دچار مشکل می کند و حیطه اختیارات مدیران مناطق آزاد نیز در آن مشخص نشده است.

 لاریجانی که در حین ارائه این اخطار اداره جلسه را برعهده داشت، اخطار نماینده ورامین را وارد ندانست و تصریح کرد:‌ مدیر مناطق آزاد که در این ماده گنجانده شده، مسئولیت امور این مناطق را برعهده دارد و از لحاظ مغایرت با اصل 103 قانون اساسی نیز اخطار شما وارد نیست.

اصل 103 قانون اساسی که نقوی با استناد به آن اخطار خود را ارائه کردید این شرح است: ‌استانداران، فرمانداران»، بخشداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می شوند در حدود اختیارات شوراها ملزم به رعایت تصمیمات آنها هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet