هدر موبایل
1389/09/14 17:14:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس مناطق اندونزی در دیدار با لاریجانی:

پیشرفت‌های ایران مایه افتخار جهان اسلام است

**رئیس مجلس مناطق اندوزی پیشرفت‌های کشورمان در عرصه فناوری و اقتصادی را مایه افتخار جهان اسلام دانست و افزود: رشد نقش کشورهایی مانند ایران عامل رشد جایگاه آسیا در معادلات جهانی شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "ایرمان گوسمان" رئیس مجلس مناطق اندوزی ظهر امروز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار مسئولیت کشورهای اسلامی در قبال تحولات کنونی در سطح منطقه و جهان را بزرگ خواند و افزود: در شرایط فعلی که تغییرات مهمی در صحنه بین‌المللی و منطقه‌ای در حال انجام است کشورهای اسلامی با مشورت، همکاری و رایزنی با یکدیگر می‌توانند جایگاه بهتری در معادلات جهانی کسب کنند.

وی تصریح کرد: در صورت غفلت، قدرت‌های بین‌المللی با طراحی سیاست‌های جدید سعی در ایجاد استعمارنو در جهان اسلام خواهند کرد.

لاریجانی مسائل فلسطین، عراق و افغانستان را از مهمترین مسائل جهان اسلام دانست  و افزود: همه مسلمانان یک وظیفه اسلامی برای کمک به مردم این کشورها به ویژه دفاع از حقوق مردم فلسطین دارند.

وی تشدید اقدام‌های سرکوب‌گرانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به ویژه غزه، مخروبه شدن کشور عراق بر اثر اقدامات اشغالگران و گسترش تروریسم و افزایش مواد مخدر در افغانستان را نتیجه سیاست قدرت‌های بزرگ در منطقه خواند و تاکید کرد: امت اسلامی با استفاده از همه ظرفیت‌ها و استعدادهای گسترده خود و مشورت نزدیک می‌تواند مسیر تحولات را در منطقه و جهان به سود خود رقم زند.

رییس مجلس شورای اسلامی، روابط ایران و اندونزی را دوستانه و برادرانه دانست و افزود: 2 کشور از ظرفیت‌های وسیعی برای گسترش همکاری‌های بین دو کشور به ویژه در زمینه مناسبات اقتصادی و صنعتی برخوردارند که باید از آنها بهره بگیرند.

وی همچنین تقویت همکاری‌های پارلمانی را عامل موثری در تحکیم مراودات و پیوندهای برادرانه بین دو کشور دانست.

بر اساس این گزارش رییس مجلس مناطق اندونزی نیز روابط دو کشور را راهبردی خواند و با اشاره به جایگاه 2 کشور در منطقه و جهان اسلام گفت: انقلاب ایران در قلب مردم اندونزی جای دارد و ما همواره در کنار ملت ایران قرار داشته و خواهیم داشت.

وی پیشرفت‌های کشورمان در عرصه فناوری و اقتصادی را مایه افتخار جهان اسلام دانست و افزود: رشد نقش کشورهایی مانند ایران عامل رشد جایگاه آسیا در معادلات جهانی شده است.

وی مسئله فلسطین را مسئه مهم جهام اسلام خواند و تصریح کرد: حمایت از مردم فلسطین یکی از واجبات ملی اندونزی است.

رییس مجلس مناطق اندونزی اجرای توافقات فی‌مابین گام مهمی در تحکیم روند همگرایی و همکاری میان 2 کشور دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet