هدر موبایل
1389/09/14 17:39:00
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان؛

ممنوعیت ساخت سکونتگاه دائم در محدوده ایمنی نیروگاه‌های هسته‌ای

**در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه کشور نمایندگان احداث هرگونه مستحدثات جدید و تغییر کاربری اراضی در محدوده ایمنی نیروگاه‌های و تاسیسات هسته ای به عنوان سکونتگاه دائم ممنوع کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی عصر روز یکشنبه نمایندگان در ادامه بررسی جزئیات گزارش کمیسیون تلفیق از مواد ارجاعی و مراعی مانده از برنامه پنجم توسعه باماده 125 با 139 رای موافق 19 رای مخالف 4 رای ممتنع موافقت کردند.

با تصویب مجلس با احداث هرگونه مستحدثات جدید، تملک، جابجایی، صدور سند و تغییر کاربری اراضی در محدوده ایمنی نیروگاه ها و تاسیسات هسته ای به عنوان سکونت گاه دائم ممنوع شد و حقوق صاحبان حق در اراضی و املاک واقع در محدوده مذکور براساس قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای ارجای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت تامین شود.

همچنین در ماده 125 آمده است به تملک و تصرف املاک مذکور پس از پرداخت نقدی بهای آن به مالکان به قیمت کارشناسی امکان پذیر است.

باتصویب این ماده و تبصره آن تاکید شد؛ الزامات، مقررات و مصوبات نظام ایمنی هسته ای کشور که توسط مرکز نظام ایمنی سازمان انرژی اتمی ایراندر زمینه فناوری هسته ای و پرتوی ابلاغ می شود، برای کلیه دستگاه های اجرائی و اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی مرتبط، لازم الاجرا است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet