هدر موبایل
1389/09/15 09:32:00
سرویس اقتصادی
قاسمی خبرداد

ایجاد 2000 فرصت شغلی با تبدیل لاهیجان به منطقه ویژه اقتصادی

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با منطقه ویژه اقتصادی شدن لاهیجان برای ۲۰۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود و محصولات کشاورزی از جمله چای، زیتون و برنج استان از همین منطقه با کمترین هزینه ترانزیت و صادر خواهد شد.

"یوسف قاسمی گولک" نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس است. روزنامه گلچین امروز گیلان با وی در خصوص آخرین پیگیری‌های حوزه انتخابی و مسائل روز کشور گفت‌وگویی داشته که می‌خوانید:

با توجه به نزدیک بودن دور سوم سفرهای استانی رئیسجمهور وضعیت اجرایی شدن مصوبات را در حوزه خودتان چطور ارزیابی میکنید؟

در حال‌حاضر در استان گیلان در حال بررسی مصوبات دور دوم سفرها هستیم. البته برخی از مصوبات دور اول نیز باقی مانده که بیشتر شبیه انشا بوده تا مصوبه و قابلیت اجرایی نداشته.

مهمترین مصوباتی که پیگیر اجرایی شدنشان هستید کدامها هستند؟

ساخت چند ورزشگاه در دستور کار است که نیمه‌تمام مانده. همچنین ساخت سد دیلمان و همین‌طور پروژه بام سبز لاهیجان جزو اولویت‌های پیگیری برای اجرایی شدن هستند. همچنین تعدادی نیز مصوبات ریز فرهنگی داشته‌ایم که پیگیر اجرایی شدن آنها هستیم.

آخرین پیگیریهای حوزه انتخابیتان مربوط به چه موضوعاتی است؟

یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در حوزه عمرانی شهر لاهیجان افتاده است این است که از محل وام 160میلیاردی استان گیلان از بانک توسعه اسلامی کشور عربستان، 34 میلیارد به شهر لاهیجان جهت ساماندهی آب و فاضلاب شهر اختصاص پیدا کرده است.

پیگیری شما درباره منطقه ویژه اقتصادی شدن لاهیجان به کجا رسید؟

باید این خبر خوش را به مردم لاهیجان بدهم که این شهر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی  انتخاب و در کمیسیون اقتصادی نیز به تصویب رسید.

این اتفاق چه تأثیری در توسعه منطقه میگذارد؟

با منطقه ویژه اقتصادی شدن لاهیجان برای 2000 نفر شغل ایجاد می‌شود و محصولات کشاورزی از جمله چای، زیتون و برنج استان از همین منطقه با کمترین هزینه ترانزیت  و صادر خواهد شد. با گسترش اسکله و ایجاد امکانات ترانزیت و حمل‌ونقل و تسهیلات گمرکی، این منطقه نقش بسزایی در رونق اقتصادی منطقه ایفا خواهدکرد.

وضعیت سایر پروژههای عمرانی مورد پیگیری شما به چه صورت است؟

مجوز استقرار سازمان میراث فرهنگی به لاهیجان گرفته شده است و به زودی یک شعبه از این سازمان را در شهر لاهیجان خواهیم داشت.

وضعیت پروژههای ساخت بیمارستان چگونه است؟

طی دعوت وزیر بهداشت به استان گیلان با یک‌میلیارد تومان تسهیلات جهت تکمیل و ساخت 4 بیمارستان موافقت شد که 2 بیمارستان در لاهیجان، یک بیمارستان در دیلمان و یک مورد نیز در سیاهکل از این تسهیلات بهره‌مند و تا ابتدای سال 90 افتتاح خواهند شد.

وضعیت پروژههای گازرسانی در حوزه انتخابی شما چگونه است؟

قرار است یک خط تغذیه گاز به خطوط گاز لاهیجان و سیاهکل اضافه شود و در خصوص توسعه شبکه گازرسانی نیز امسال حدود 50 روستا گازرسانی شده‌اند و دارای شبکه گاز می‌باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet