هدر موبایل
1389/09/15 12:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر:

10حزب در صف اخذ مجوز؛ جامعه وعاظ ولایی غیرقانونی است

**نماینده قوه مقننه در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه حداقل ۱۰ حزب در صف مجوز فعالیت از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند، به فعالیت تشکلی‌ که اصولگرایان آنرا انحرافی خطاب می‌کنند اشاره کرد و گفت: جامعه وعاظ ولایی فعلا غیرقانونی است.

حمیدرضا فولادگر نماینده قوه مقننه در کمیسیون ماده 10 احزاب در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به فعالیت تشکلی موسوم به جامعه وعاظ ولایی اظهار داشت: افرادی که در این گروه فعالیت می‌کنند اخیرا تقاضای مجوز از کمیسیون ماده 10 احزاب کرده‌اند که این تقاضا در کمیسیون مذکور در دست بررسی است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که جامعه روحانیت مبارز به طور رسمی اعلام کرده جامعه وعاظ ولایی را نمی‌شناسد آیا این موضوع تاثیری در مجوز این تشکل خواهد داشت ، گفت: مسئولان این گروه مدعی هستند که به طور مستقل فعالیت می‌کنند. البته باید گفت این تشکل فعلا غیرقانونی محسوب می‌شود.

فولادگر گفت: هرگونه فعالیت جامعه وعاظ ولایی از جمله نشست‌های سیاسی و فعالیت حزبی، غیرقانونی است.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با بیان اینکه حداقل 10 حزب در صف مجوز فعالیت از کمیسیون ماده 10 احزاب هستند، تصریح کرد: مجوز برخی احزاب به دلیل‌ کامل نبودن اساسنامه‌ و مدارک معطل مانده است و برخی دیگر از احزاب فاقد شرایط لازم برای فعالیت حزبی هستند.

وی با بیان اینکه کمیسیون متبوعش حزبی، جناحی و گروهی به فعالیت احزاب نگاه نمی‌کنند، تصریح کرد: ملاک برای بررسی فعالیت و اخذ مجوز احزاب "قانون " است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet