خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/15 12:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذوالقدر:

الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت در مسیر سعادت بشر است

**نماینده بندرعباس در مجلس با بیان اینکه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نیاز امروز جهان و مسیری در جهت سعادت بشری است، گفت: امروز دنیا از الگوهای غربی به ستوه آمده‌ و بسیاری از دانشمندان غربی به این نتیجه رسیده‌اند که الگوی غربی برای زندگی سالم انسانی ناکارآمد است.

سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به نشست راهبردی الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت که با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: الگوی ایرانی نشأت گرفته از فرهنگ و تمدن ملت ایران با الگوی اسلامی که به احکام اسلام مربوط می‌شود، می‌تواند یک دنیا و یک انسان جدیدی را به جهان معرفی کند.

وی با بیان اینکه الگوی اسلامی ایرانی نیاز امروز جهان و مسیری در جهت سعادت بشری است، گفت: امروز دنیا از الگوهای غربی به ستوه آمده‌ و بسیاری از دانشمندان غربی به این نتیجه رسیده‌اند که الگوی غربی برای زندگی سالم انسانی ناکارآمد است.

ذوالقدر با بیان اینکه گرایش به اسلام به دلیل ناکارآمدی الگوهای غربی در حال گسترش است، تصریح کرد: ملت ایران در طول تاریخ با تمدن اسلامی خود فرهنگ جاودانه خود را در تاریخ به ثبت رسانده‌اند.

نماینده مردم بندرعباس همچنین گفت: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی نرسیده و در ایران حکومت طاغوت بر سر کار بود، مردم ایران تمام رنج‌ها را به جان می‌خریدند و به زیارت عتبات عالیات می‌رفتند درحالی که مسلمانان دیگر کشورها از هراس جنایات صدام چنین ریسکی را نمی‌‌کردند.

وی با اشاره به گذشته ایران گفت: ایران با تمدن کهن خود یک ملت با فرهنگ را به جهان معرفی کرده است اما آنچه فرهنگ ایران کم داشت، احکام وزین اسلام بود که با قرار دادن فرهنگ ایرانی و اسلامی می‌توان به یک فرهنگ ناب اسلامی امیدوار بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet