شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/15 12:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی‌فرد:

مسئولان در مذاکرات از حقوق هسته‌ای ملت با اقتدار دفاع کنند

**نایب رئیس اول مجلس گفت: در گفت‌وگوهای هسته‌ای، ملت بزرگ ایران از مسئولان به طور جدی درخواست دارند که از حقوق هسته‌ای ملت با کمال قدرت با استفاده از روش‌های مبتنی بر دانش و اقتدار دفاع کنند.

محمدحسن ابوترابی‌فرد نماینده مردم قزوین و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مذاکرات پیش‌روی کشورمان با کشورهای عضو گروه 1+5، گفت: در مورد مذاکرات هسته‌ای با غرب، چند نوع مذاکره وجود دارد؛ اولین نوع مذاکره، مذاکره با ملت ایران است که در این نوع گفت‌وگو ملت بزرگ ایران از مسئولین به طور جدی درخواست دارند که از حقوق هسته‌ای ملت با کمال قدرت با استفاده از روش‌های مبتنی بر دانش و اقتدار دفاع کنند.

وی افزود: در نوع دیگر گفت‌وگو و مذاکره انتظار است که از حقوق جهان سوم و کشورهای دیگری که حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را دارند، دفاع کنند.

"در این دو حوزه ایران با اقتدار حرکت می‌کند و گفتمان‌ مسئولان کشورمان هم با غرب، در همین دو حوزه است ".

نایب رئیس اول مجلس تصریح کرد: ایران در برابر تهدیدها، تحریم‌ها و صدور قطعنامه پیام روشن و شفافی دارد، ایران این روش‌ها را محکوم کرده و با همه توان در مقابل زیاده‌خواهی‌ها ایستاده و خواهد ایستاد.

ابوترابی‌فرد اقدامات دشمنان در این موارد را محکوم به شکست دانست و اضافه کرد: در حوزه سیاسی هم مذاکراتی را نمایندگان ایران با 1+5 خواهند داشت، اگر این مذاکرات منتهی به تغییر روش‌های خصمانه دنیای غرب علیه دنیای اسلام، جهان سوم و کشورهای غیر متعهد شده و حقوق ملت‌ها در داشتن دانش هسته‌ای و استفاده صلح آمیز از آن مشروع شناخته شد، قطعا این مذاکرات می‌تواند نتایج مثبتی داشته و راه برای خلع سلاح هسته‌ای کشورها بویژه رژیم صهیونیستی هموار خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: با به رسمیت شناخته شدن حقوق ملت‌ها، زمینه گسترش صلح و امنیت نیز در منطقه و جهان فراهم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet