هدر موبایل
1389/09/15 14:05:00
سرویس فرهنگی

اهدای مجموعه‌ای بزرگ از انتشارات کتابخانه مجلس به کانون اسلامی انصار

**کتابخانه مجلس شورای اسلامی در نظر دارد در راستای اقدامات چند ساله خود در جهت اهدای منابع به کتابخانه‌های دیگر، مجموعه‌ای بزرگ از انتشارات خود را به کانون اسلامی انصار که ۴۰۰ کتابخانه را تحت پوشش خود دارد، اهدا کند.

آبان ماه هرسال که یکی از بزرگترین و مهمترین اتفاق فرهنگی در کشور رخ می‌دهد و آن برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی به مناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی است، هرساله کتابخانه مجلس نیز به این مناسبت فعالیت‌های چمشگیری را ارائه می‌کند.

امسال نیز در کنار رونمایی از بعضی از آثار منتشره، ایجاد نمایشگاه کتاب، و افزایش ساعت کار کتابخانه، در زمینه اهداء کتاب به متقاضیان نیز تلاش مضاعفی انجام شد. از جمله این اقدامات اهدا مجموعه‌ای از انتشارات کتابخانه به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بود.

امروز نیز با وجود گذشته کمتر از یک ماه از هجدهمین هفته کتاب فعالیت‌های حمایتی این کتابخانه هم‌چنان ادامه دارد، در این راستا هم‌اکنون نیز کتابخانه در تلاش است،تا مجموعه بزرگی به کانون اسلامی انصار اهدا خواهد شد.

کانون اسلامی انصار از جمله مراکز خیریه فرهنگی است که نزدیک به 400 کتابخانه مساجد را در سراسر کشور تحت پوشش دارد و این کتابخانه‌ها زیر نظر کانون و با حمایت آن به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

ما نیز در کتابخانه مجلس برآن هستیم تا ضمن تبادلات فرهنگی بین کتابخانه‌های سراسر کشور مخصوصاً کتابخانه‌های بزرگ و مهم کشور یک ارتباط همیشگی به وجود آوریم.

امید است بتوان خدمات فرهنگی بهتری در جهت رشد و تعالی فرهنگ کتابخوانی انجام داد و همکاری‌های چمشگیرتری بین کتابخانه‌های سراسر کشور ایجاد نمود.

طی دهه گذشته نیز یکی از فعالیت‌های روزمره روابط عمومی و اموربین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی اهداء و ارسال منابع چاپی و دیجتیال به سایر کتابخانه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی بوده است. این منابع شامل انتشارات خود کتابخانه مجلس و سایر ناشرینی است که منابع‌شان به این کتابخانه واصل گردیده و تکراری و اضافی است.

واحد اهدا به ویژه به صورت مستمراقدام به انجام این کار می‌نماید. تا آنجا که در طول سال بیش از ده‌ها هزار جلد کتاب اعم از منابع چاپی و دیجیتالی به کتابخانه‌های کشور ارسال می‌گردد. این سنت حسنه از بدو شکل‌گیری روابط عمومی واموربین الملل بوجود آمده است و بیش از یک دهه این حرکت فرهنگی سابقه دارد.

در همین راستا به جرأت می‌توان ادعا نمود بیش از هزاران کتابخانه اعم از کتابخانه‌های عمومی، دانشگاهی، ‌مدارس، مساجد، کانون‌های فرهنگی و سایر مراکز فرهنگی) در داخل و یا خارج از مرزهای جغرافیایی کشور در حد وسع از سوی کتابخانه تجهیز شده است.

در کنار اهدا منابع در بعضی مواقع نیز ملزومات اداری و کتابخانه‌ای به برخی کتابخانه‌های ضعیف ارسال گردیده است، و این کتابخانه مصمم است کما فی السابق در این راه قدمهای بلندی بردارد.

امیدواریم این گونه حرکت‌های فرهنگی از سوی سایر نهادها که امکانات و توان انجام آن را دارند صورت گیرد، و شاهد رونق کتابخانه‌های کشور عزیزمان باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet