شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/15 14:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون بهداشت:

خطر موج جدید شیوع بیماری ایدز در کشور بسیار جدی است

**حسینعلی شهریاری سن ازدواج در کشور را ۲۵ تا ۳۰ سال عنوان کرد و هشدار داد که خطر موج جدید شیوع بیماری ایدز در کشور بسیار جدی است.

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به هشدار مسئولان در رابطه با شیوع و گسترش موج جدید بیماری ایدز در کشور، گفت: موضوع شیوع موج جدید ایدز در کشور بسیار جدی است؛ خانواده‌ها باید در رابطه با فرزندان خود با توجه به این موضوع هوشیار لازم را داشته و از آنها مراقبت جدی کنند.

وی با بیان اینکه باید برای مقابله با موج جدید شیوع ایدز در کشور، آموزش‌های همگانی افزایش بیابد، افزود: شاید بهتر باشد که آموزش همگانی در این زمینه از سطوح سوم راهنمایی و دبیرستان برای دانش‌آموزان و نوجوانان آغاز شود البته آموزش‌ها هم باید با رعایت مسائل شرعی انجام شود.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: با توجه به مشکل اشتغال و عدم ازدواج به موقع جوانان، خطر موج جدید شیوع بیماری ایدز در کشور بسیار جدی است چرا که در حال حاضر متاسفانه سن ازدواج در کشورمان و در شهرهای بزرگ، شاید بیشتر از 25 تا 30 سال شده باشد.

شهریاری خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم مشکل اشتغال جوانان را به موقع حل کنیم تا آنها بتوانند مشغول کار شده و زودتر ازدواج کنند، حتما در رابطه با بیماری ایدز هم پیشگیری لازم را انجام داده‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet