هدر موبایل
1386/05/15 15:18:00
سرویس صحن

نماینده خوی: همراهی مردم در سهمیه بندی بنزین تحسین صاحب‌نظران جهانی را برانگیخت

نماینده خوی گفت: همراهی مردم با طرح تحولگرای سهمیه بندی بنزین تحسین بسیاری از صاحب‌نظران جهانی را برانگیخت.

هاشم حجازی‌فر، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: در تمام ادوار ایرانیان قهرمان در برابر بیگانگان به تبعیت از علمای دینی و مراجع تقلید از تمامیت ارضی کشور دفاع نموده‌اند که حمله عراق به پشتوانه استکبار جهانی و جبهه‌گیری آمریکای خون‌آشام در مقابل انرژی هسته‌ای از جمله آن دخالتهاست.

وی افزود: هم اکنون نیز سهمیه‌بندی بنزین که یک نهضت اقتصادی و اجتماعی است که مجلس مدبرانه تصمیم گرفت و دولت شجاعانه عملیاتی کرد و ملت هوشمندانه تبعیت نمود، بغض آمریکا را برانگیخته است. شهید مظلوم دکتر بهشتی در این مورد چه زیبا گفته‌اند: «به آمریکا بگویید از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر».

نماینده مردم خوی در مجلس اظهار داشت: همراهی مردم با این طرح تحولگرا تحسین بسیاری از صاحب‌نظران جهانی را برانگیخت که متأسفانه کمتر به آن پرداخته شده‌است.

وی با بیان اینکه صرفا جنبه صرفه‌جویی 5 هزار میلیارد تومانی نمایان می‌شود، سرمایه‌گذاری و تولید، افزایش درآمد سرانه، کاهش وابستگی، ساماندهی حمل و نقل، تأمین نیاز داخلی و صدور تولید مازاد و در نهایت ارزآوری بجای ارزبری و در یک کلام عدالت اجتماعی، را از دیگر مزایای این طرح برشمرد.

حجازی‌فر گفت: البته خلاءهایی در سهمیه‌بندی سوخت خودروهای فعال در پروژههای عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و خودروهای شخصی روستایی که تنها وسیله ارتباطی شهر و روستاست وجود دارد که دولت در اقدامات بعدی باید آنها را مد نظر قرار دهد.

نماینده مردم خوی با اشاره به اینکه بزودی دور دوم سفرهای استانی هیأت دولت آغاز خواهدشد، درخصوص ارتقای سطح شهرستان خوی بعنوان یکی از مصوبات سفر اول، از رییس جمهور و هیأت دولت و استاندار آذربایجان غربی دکتر قربانی تشکر کرد.

وی افزود:  انتظار دارم اثرات ارتقاء از قبیل تبدیل ادارات به سطح اداره کل و اجرایی‌شدن تبدیل وضعیت بخش بزرگ چهارپایه به شهرستان و همچنین فرورق و دیزردی هرچه سریعتر عملی گردد تا شهر دارالمؤمنین خوی با جمعیتی (400) هزار نفری به حقوق حقه خود که همانا داشتن دو کرسی نمایندگی در مجلس است برسد. امیدواریم ابلاغ فرماندار در اسرع وقت نیز صادر گردد.

نماینده خوی با بیان اینکه کشاورزان و روستاییان درخصوص کمبود سوخت زمستانی و کشاورزی در لابلای بخشنامه‌های بیقواره دست و پنجه نرم می‌کنند، نجات اینان بدست دولت را انجام شدنی دانست.

وی همچنین حل مشکل دامداران که درآمدشان کفایت هزینه‌ها را نکرده و بناچار به قالیبافی روی می‌آورند را نیز نیازمند تدبیر دولت ذکر کرد و پیشنهاد داد توزیع امکانات و مواد غذایی خصوصاً آرد سهمیه‌ای از تعاونی انتزاع و به امور عشایری سپرده شود.

حجازی‌فر از وزرای راه‌ و ترابری، مسکن و شهرسازی و نیرو در خصوص اقدامات  و  اهتمام ایشان به پروژه‌های حائز اهمیت در حوزه انتخابیه خود تشکر و  قدردانی کرد و از وزیر محترم علوم و تحقیقات و فناوری خواست نسبت به دستور ریاست جمهوری درخصوص احداث دانشگاه در این حوزه قدامهای راسختری بردارد.

نماینده خوی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و نیاز مددجویان به امکانات معیشتی و مواد غذایی، بر ضرورت انجام اقدامات لازم معمول از هم‌اکنون تاکید کرد.

وی همچنین در این خصوص از وزارت متبوعه و سازمان بهزیستی و کمیته امداد علی‌الخصوص مدیران کل محترم آقای سفری و محدثی بخاطر رسیدگی ویژه به وضعیت محرومین منطقه متشکرم.

حجازی‌فر همچنین از دیوان محاسبات کشور در دقت و تنظیم تفریق بودجه و مبارزات سوء تدبیرات، از سردار نجار وزیر محترم دفاع و سردار هاشمی ریاست محترم سازمان همیاریها و شهرداریها بخاطر توجه جدی و قول همکاری در رفع مشکلات شورای شهر و شهرداری خوی، از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درخصوص مرمت بازار تاریخی و برگزاری کنگره شمس تبریزی، از ریاست سازمان صدا و سیما در پخش اظهارات جهانبگلو و تاجبخش اسفندیاری در پرده‌برداشتن از توطئه‌های استکبار تشکر کرد.

وی در پایان از بانک کشاورزی به دلیل اینکه هیچکدام از طرحهایی که برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی شده‌اند بدلیل قوانین دست و پا گیر که سرمایه‌گذاری را به بن‌بست می‌کشاند و یا بخاطر سوءمدیریت نتوانسته‌اند وام ضروری را دریافت کنند، انتقاد کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet