شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/15 09:10:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اهمیت مذاکرات ایران و 1+5:

ایران ابتکار عمل را در مذاکرات به دست گیرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت این دور از مذاکرات گروه ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان ساخت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان باید در این دور از مذاکرات ابتکار عمل را در دست گیرد و از این فرصت به نفع جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

"محمد کرمی راد" نماینده کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به آغاز مذاکرات گروه 1+5 با جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این دور از مذاکرات از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که گروه 1+5 بعد از صدور چند قطعنامه سنگین علیه ایران در نهایت مجبور شد خود پیشنهاد از سرگیری مذاکرات را بدهد.

وی با تاکید بر اینکه ایران باید ابتکارعمل را در این دور از مذاکرات در دست گیرد، گفت: خوشبختانه تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران متشکل از افراد کارشناس و با تجربه است که می توانند به خوبی از این فرصت به نفع جمهوری اسلامی استفاده کنند.

کرمی راد افزود: کشورهای غربی و در راس آن آمریکا امروز به این نتیجه رسیده‌اند که تبلیغات و توطئه‌هایی که طی این چند سال برای منحرف کردن افکار عمومی دنیا و اجماع جهانی علیه کشور ما انجام می دادند بی نتیجه بوده است و امروز باید از درگفتگو و مذاکره وارد شوند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارج تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در این چند سال به خوبی توانست قطعنامه‌ها را پشت سر بگذارد و تحریم‌ها را دور بزند و به مسیر رشد و شکوفایی خود ادامه دهد و این نکته‌ای نیست که از دید این کشورها پنهان مانده باشد از همین روست که خود پیشنهاد مذاکره را می دهند و قدم پیش می گذارند.

کرمی راد در ادامه با اشاره به شهادت چند تن از اساتید و دانشمندان هسته‌ا‌ی کشور به دست عوامل بیگانه اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که باید توسط آقای جلیلی در این مذاکرات مطرح شود ترور این دانشمندان هسته‌ای است که مطمئنا با هدایت و رهبری آمریکا، انگلیس و موساد صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در دولت‌های گذشته لیستی از دانشمندان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در جلسه‌ای که رژیم صهیونیسیتی هم حضور داشت در اختیار گروه1+5 قرار گرفت، وبه نظر می رسد این لیست افشا شده است که این دانشمندان عزیز اینگونه هدف ترورهای ناجوانمردانه قرار گرفته‌اند.

نماینده کرمانشاه با تاکید براینکه در سایر مسائل هم جمهوری اسلامی ایران نباید از مواضع پیشین و برحق خود عقب نشینی کند، گفت: ایران به عنوان کشوری که توانسته با تلاش و سعی خود به فناوری هسته‌ای دست پیدا کند نباید به هیچ عنوان از این اهداف والای خود کوتاه بیاید.

وی تصریح کرد: اگرغرب در این دور ازمذاکرات بهانه جویی نکند و به جای سنگ اندازی به دنبال حل مساله باشد می توان امیدوار بود که در نهایت این دور ازمذاکرات نتیجه‌ای در برداشته باشد در غیر این صورت جمهوری اسلامی ایران چون گذشته در چارچوب قوانین ان پی تی و آژانس فعالیت خود را ادامه خواهد داد و فشارهای غرب نیز مانعی بر سر راه ما نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet