خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/15 16:36:00
سرویس بین الملل
آوایی:

طرح ادعای جزایر سه‌گانه یک موضوع انحرافی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی طرح موضوع جزایر سه‌گانه از سوی کشورهای عربی را یک موضوع انحرافی دانست و تاکید کرد: این ادعاها در همان مسیر ایران‌هراسی است که کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند و اگر یک روز صدام را تحریک به جنگ علیه ما کردند امروز کشورهای خودباخته عربی را علیه ما تحریک می‌کنند.

"سید احمد آوایی" نماینده دزفول در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به جلسه امروز سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ابوظبی که قرار است در آن مسئله هسته‌ای ایران، جزایر سه‌گانه ایرانی و تحولات کشورهای منطقه بررسی شود، اظهار داشت: بحث جزایر سه گانه یک موضوع انحرافی است که هرچند وقت یکبار و تحت فشار آمریکا و اسرائیل از سوی برخی کشورهای عربی منطقه مطرح می شود و نباید آن را موضوع جدی تلقی کرد.

وی افزود: این ادعاها در همان مسیر ایران هراسی است که کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند و اگر یک روز صدام را تحریک به جنگ علیه ما کردند امروز کشورهای خودباخته عربی را علیه ما تحریک می کنند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با تاکید بر اینکه ایران مشکلی با کشورهای عربی منطقه ندارد، خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده است در جهت صلح و آرامش منطقه گام بردارد و همانطورکه بسیاری از کشورهای منطقه نیز به این حقیقت اذعان دارند جمهوری اسلامی تاکنون نقش مهمی در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه داشته است.

نماینده دزفول تصریح کرد: متاسفانه برخی کشورهای عربی که پایگاه مردمی در بین ملتشان ندارند برای حفظ قدرت به آمریکا و هم پیمانانش متوسل شده‌اند و اقدامات انحرافی که علیه کشور ما انجام می دهند نیز با هدایت همان کشورها است.

آوایی با بیان اینکه جزایر سه گانه براساس اسناد تاریخی حق مسلم جمهوری اسلامی ایران است، تاکید کرد: این کشورها اگر ادعایی دارند باید از مسیر درست و از طریق مذاکره مطرح کنند، متوسل شدن به این گونه اقدامات انحرافی خود بیانگر واهی بودن این ادعاها است.

این نماینده اصولگرا در ادامه به طرح مساله هسته‌ای ایران در این اجلاس اشاره کرد و گفت: صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران بر کسی پوشیده نیست و طرح این مساله نیز مطمئنا در راستای همان توطئه‌های کشورهای غربی علیه کشورما است .

وی افزود: کشورهای عربی منطقه به جای پرداختن به اینگونه مسائل باید به مسائل اساسی تر از جمله حضور رژیم غاصب اسرائیل در برخی سرزمین‌های عربی بپردازند و به دنبال چاره جویی برای حل اینگونه مسائل باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet