ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/09/15 17:09:00
سرویس فرهنگی
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

آلودگی هوا همچنان در وضعیت بحرانی است

**رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آلودگی هوا عامل برخی از سرطان‌ها می‌شود، گفت:مردم به خصوص کودکان و سالخوردگان از تردد غیر ضروری در فضای شهر بپرهیزند.

"حسینعلی شهریاری "در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص آخرین وضعیت آلودگی هوا گفت: با وجود تلاش هایی که برای کنترل آلودگی هوا صورت می گیرد، اما وضعیت آلودگی هوا همچنان در حالت بحران قرار دارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص تاثیرات آلودگی هوا بر سلامت افراد گفت: آلودگی هوا باعث تشدید بیمارهای قلبی و عروقی و ایجاد اختلالات روانی و عصبی، سردرد، التهاب چشم، کند ذهنی در کودکان و ایجاد برخی از سرطان ها می شود.

شهریاری با بیان اینکه کودکان و سالخورگان به دلیل حساس تر بودن وضعیت جسمانی شان بیشتر از افراد دیگر در معرض خطر قرار دارند، گفت:برای اینکه بتوان تا حدودی از آثار منفی ناشی از آلودگی هوا بر سلامت بدن کاست استفاده از ماسک های مخصوصی که جلوی ورود آلودگی به مجاری تنفسی  را می گیرند توصیه می کنم.

وی با بیان اینکه 70درصد آلودگی هوا به خاطر وسایل نقلیه است ادامه داد: باید سعی کرد تا در این روزها که هوای تهران در وضعیت بحرانی قرار دارد مردم از وسایل نقلیه شخصی شان کمتر استفاده کنند و از تردد های غیر ضروری در فضای شهری بپرهیزند.

شهریاری همچنین یادآور شد: کوه رفتن و ورزش کردن در هوای آلوده کاری بسیار خطرناک است که متاسفانه از سوی بسیاری از شهروندان در روز هایی که از سوی دولت تعطیل اعلام شده بود صورت گرفت.

وی تاکید کرد: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها می تواند در کاهش تلفات انسانی  آلودگی هوا موثر باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet