هدر موبایل
1387/04/16 09:52:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نطق پیش از دستور:

وحدت ملی و همگرایی نیروهای موثر و قوای سه گانه در کشور دشمنان را مایوس می کند

رییس مجلس گفت: در این منظومه معیوب سیاست بین الملل، آنچه علاج مکر آمریکایی ها است وحدت ملی و همگرایی نیروهای موثر و قوای سه گانه در کشور است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه ضمن تسلیت سالروز شهادت امام هادی (ع) گفت: جای تاسف بسیار است که شکاکان تروریست با همدستی و بی خیالی عناصر امنیتی آمریکا مرقد تابناک امام هادی (ع) را منهدم کردند و قلب مسلمانان را جریحه دار نمودند و تا امروز گامی در بازسازی آن برنداشتند.

وی افزود: همان هایی که در عصر حاضر برای حفظ آثار تاریخی حتی کم ارزش مدیحه سرایی می کنند اما در این باب جز الفاظ تهی اقدامی نکردند.

رئیس مجلس گفت: این نمود جهالت مدرن و بی اعتنایی به فرهنگ و تمدن یک میلیارد مسلمان باعث شده که رفتار آمریکایی ها در منطقه فریبکارانه و دوگانه ظاهر شود.

وی افزود: شکل دیگر آن را در بازی کودکانه با تروریست های منافق مشاهده می کنیم که از یک سو آنان را در لیست تروریست ها اعلام می کنند اما همزمان عناصر امنیتی خود را به پشتیبانی از آنان وا می دارند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: سر این اقدامات سرخوشانه را در این می بینیم که آمریکایی ها در منطقه دچار خستگی شده اند اما باید بدانند رفع خستگی برای آنان در تغییر تاکتیک نیست بلکه در تغییر راهبرد است.

رئیس مجلس ادامه داد: تغییر نگرش نفرت آمیز ملت های منطقه نسبت به شما با اقدامات تاکتیکی تصنعی ممکن نیست و بیهوده سرایی آنان نسبت به مقاومت اسلامی ایرانیان و جعل وجوهات ناقابل برای ستیز با جمهوری اسلامی بیش از آنکه از سر قدرت باشد نشانگر استیصال و سرخوردگی است.

وی گفت: سخن دیگر این است که در این منظومه معیوب سیاست بین الملل، آنچه علاج مکر آنان است وحدت ملی و همگرایی نیروهای موثر و قوای سه گانه در کشور است.

لاریجانی بیان کرد: این روزها برخی بیانات هر چند از سردلسوزی است اما بعضی اقدامات آن هم نسبت به خانه ملت را در مجموعه شرایط کشور واهیانه نمی پنداریم، بلکه همان چیزی است که دشمنان انتظار می کشند. ضمنا آقایان بدانند مجلس با مجموعه شرایط کشور با پختگی و فرزانگی گام بر می دارد اما محکم و استوار خواهد بود و کاملا متوجه است که مطالبات واقعی مردم را از سایر قوا باید پیگیر باشد و در مجموع قیل و قال های حاشیه ای حرکت اصیل خود را فراموش نمی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet