ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/09/15 18:13:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا با اشاره به مذاکرات ایران با 1+5:

نباید انتظارحل همه مسائل را در یک نشست داشت

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ گفت: در مذاکرات به واقعیت‌های موجود توجه کرده و با موضوع سیاسی برخورد نکنند.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به پذیرش مذاکرات با گروه 1+5 از سوی ایران در 15 آبان، گفت: این مذاکرات طبق برنامه اعلامی با حضور "سعید جلیلی" دبیر شورای عالی امنیت ملی و "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از گروه 1+5 در ژنو برگزار شد.

نماینده نیشابور با اظهار اینکه جمهوری اسلامی پیش از این نظرات خود را برای این مذاکرات اعلام کرده است، افزود: درخواست تهران از گروه 1+5 این است که در این مذاکرات به واقعیت های موجود توجه کرده و با مسائل و موضوعات مطرح سیاسی برخورد نکنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ادعاهایی که معمولا غربی ها علیه ایران مطرح می کنند، خاطرنشان ساخت: ایجاد فشارهای سیاسی و یا ادعاهای بی اساس که معمولا کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی مطرح می کنند در روند مذاکرات ایجاد مشکل می کند.

سبحانی نیا با خطاب قرار دادن غربی ها، گفت: اگر اعضای گروه 1+5 به این اعتقاد دارند که باید در مذاکره با جمهوری اسلامی به یک نتیجه‌ای برسند، باید از نگاه سیاسی پرهیز کرده و در شرایط برابر گفت وگو کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس در عین حال با تاکید براینکه فی نفسه اصل برگزاری مذاکره مثبت است، خاطرنشان کرد: نباید انتظار داشت مسائل ایران و 1+5 در یک نشست حل شود؛ چرا که ممکن است در هر نشست یک قدم برای حل مسائل برداشته شده و با طرح دیدگاه‌ها، گرهی از آن باز شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet