هدر موبایل
1389/09/16 08:45:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی ازنصرالله ترابی قهفرخی

هدفمندسازی یارانه‌ها فرسایشی شده است

**"نصرالله ترابی قهفرخی"دریادداشتی در هفته نامه مندیل درخصوص آمادگی برای آغازهدفمند‌سازی یارانه‌ها آورده است در آستانه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، مردم ما تقریباً آمادگی پذیرش این طرح را دارند، اما همچنان ابهامات زیادی وجود دارد. افراد عمدتا از ما می‌پرسند پس چه وقت این طرح اجرا می‌شود و قیمت‌ها چطور می‌شود و ما هم اطلاعاتی بیشتر از ایشان در اختیار نداریم و سؤالات بسیاری برای خود ما مطرح است.

 مردم می‌خواهند بدانند چرا اجرای این طرح به طول انجامیده، ایشان منتظر اطلاعات بیشتر هستند و باید شفاف‌سازی در اجرای این قانون صورت بگیرد. این کار دیگر دارد به طور فرسایشی انجام می‌شود، قرار بود از اول سال این قانون اجرا شود و الان دیگر دو سه ماه بیشتر به پایان سال نمانده است. این در حالی است که قانون دولت را موظف کرده بود که در سال اول اجرای این طرح، مبلغ 20 هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند، حال اگر قرار باشد این رقم ظرف دو سه ماه باقیمانده از سال حاصل شود، مردم ضربه شدیدی خواهند خورد. از سویی معلوم نیست که دولت می‌خواهد در شب عید این طرح را اجرا کند یا آن را به سال بعد موکول می‌کند. اگر چنین شود، یعنی به جای هر سال 20 درصد، هر سال 25 درصد درآمد کسب می‌کند و فشار بر مردم بیشتر می‌شود.

مجموع این مسائل، باعث شده سردرگمی بین مردم ایجاد شود و افراد بسیاری از برنامه‌های خود را به اجرای این طرح موکول کنند. تصمیم‌گیری‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله ساخت و ساز، حمل و نقل، بازار و. . . معوق مانده تا تأثیرات این طرح بر اقتصاد جامعه مشاهده شود. در همین حال، هیچ اطلاعات جدیدی به مردم ارائه نمی‌شود و صرفاً کلیات اجرای قانون گفته می‌شود. بنابراین به طول انجامیدن آن به صلاح نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet