هدر موبایل
1389/09/16 09:10:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی با خلاف واقع خواندن ادعاهای کشورهای عربی در خصوص جزایر سه‌گانه:

این گونه ادعا‌ها در جهت اختلاف‌افکنی در منطقه است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جزایر سه‌گانه را جزء لاینفک خاک ایران دانست و خاطرنشان ساخت: این گونه ادعاها چیزی جز خلاف واقع‌گویی و جهت‌گیری در راستای اهداف کشورهای غربی خصوصا آمریکا نیست و هیچ جایگاه حقوقی ندارد.

"حسین ابراهیمی" نماینده بیرجند در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به جلسه امروز سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ابوظبی که قرار است درآن مسئله هسته‌ای ایران، جزایر سه‌گانه ایرانی و تحولات کشورهای منطقه بررسی شود، اظهار داشت: کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هرچند وقت یکبار تحت عنوان شورای هماهنگی خلیج فارس جلسه‌ای را برگزار می کنند و معمولا در هر کدام از این جلسات بحث جزایر سه گانه را نیز مطرح می کنند.

وی افزود: این گونه ادعاها چیزی جز خلاف واقع گویی و جهت گیری در راستای اهداف کشورهای غربی خصوصا آمریکا نیست و هیچ جایگاه حقوقی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جزایر سه گانه را حق مسلم ایران دانست و تاکید کرد: اسناد و مدارک تاریخی صحت این مساله را اثبات می کنند و خود این کشورهای ادعا کننده نیز به این حقیقت واقفند ولی در راستنای اختلاف افکنی و ایجاد تشویش در منطقه هر چند وقت یکبار این ادعا را مطرح می کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه ایران حتی وارد مذاکره با این کشورها در خصوص این مساله نخواهد شد گفت: مذاکره آنجا معنا پیدا می کند که ابهام و تردیدی وجود داشته باشد اما در بحث جزایر سه گانه  و تعلق آن به جمهوری اسلامی ایران هیچ شک و تردیدی وجود ندارد.

نماینده بیرجند در ادامه به طرح موضوع فعالیت هسته‌ای ایران در این اجلاس اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از مباحث مقدماتی عبور کرده است و امروز تبدیل به یک کشور هسته‌ای با فعالیت صلح آمیز شده است و هیچ کشوری نمی تواند در مسیر حرکت و پیشرفت ما توقف و خللی ایجاد کند و ما به فعالیت‌های خود در چارچوب مقررات آژانس ادامه خواهیم داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet