ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/09/16 09:25:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از سیروس برنا بلداجی

تأخیر اجرای هدفمندسازی،به آفتی تبدیل شده است

**"سیروس برنا بلداجی"نماینده بروجن درمجلس شورای اسلامی در یادداشتی که درهفته نامه زردکوه به چاپ رسانده با اشاره به آمادگی برای آغاز هدفمند‌سازی یارانه‌ها توجه به چند نکته را مهم دانست .

درآستانه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، شهرستان ما هم مثل سایر شهرستان‌های کشور،در مجموع آماده اجرای آن است که در این میان،جا دارد به چند نکته توجه کنیم:

اطلاع‌رسانی در زمینه جزئیات این طرح، از جمله زمان واقعی اصلاح قیمت‌ها همچنان باید در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که در این زمینه، هنوز علامات سؤالی در اذهان مردم وجود دارد.

توجیه عوامل اجرایی از طریق برگزاری همایش‌ها و نشست‌های مختلف، همچنان باید به جد در دستور کار قرار داشته باشد.

به نظر می‌رسد تطویل بیش از اندازه زمان شروع اجرای طرح، به تدریج تبدیل به آفتی می‌شود که برخی عوارض ناخواسته را به دنبال خواهد داشت.

بنابراین به طور کلی، معتقدم اصلاح قیمت‌ها باید هرچه سریع‌تر آغاز شود، اما قیمت اقلام و کالاهای مختلف، باید با درایت طبقه‌بندی و طی یک برد زمانی مناسب اجرا شود. یعنی اقلامی مانند حامل‌های انرژی، کالاهای اساسی، هزینه‌های حمل و نقل و سایر اقلام که بخشی از سبد هزینه‌های خانوار را شامل می‌شوند، باید طی فرآیندی تدریجی بر حسب اقتضای قیمت‌ها و بازار، ان‌شاءالله به صورت کنترل شده اصلاح و اعمال گردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet