عید سعید فطر
1387/04/16 11:27:00
سرویس اقتصادی

تذکر کوچک زاده و کواکبیان در مورد تشکیل کمیسیون ویژه اقتصادی در مجلس

کوچک زاده و کواکبیان در مورد لزوم تشکیل کمیسیون ویژه بررسی تحولات اقتصادی و مهار تورم در مجلس تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی کوچک زاده در جلسه علنی روز یکشنبه هنگام بررسی تقاضای عده ای نمایندگان جهت تشکیل کمیسیون ویژه در تذکر آیین نامه ای گفت: براساس ماده 59 آیین نامه داخلی، کمیسیون ویژه مجلس در هنگام مسایل مهم و استثنایی در کشور باید تشکیل شود. هنوز اتفاقی در کشور رخ نداده که کمیسیون ویژه تشکیل شود.

علی لاریجانی نیز این تذکر را وارد ندانست و گفت: اتفاق مهم افتاده است. رئیس جمهور در مورد این طرح توضیحات لازم را در مجلس ارائه کردند.

وی به تشکیل کمیسیون ویژه اصل 44 قانون در مجلس هفتم تاکید کرد و گفت: در آن زمان نیز پس از ابلاغیه مقام معظم رهبری در مورد کلیات اصل 44 قانون اساسی، در مجلس نیز این کمیسیون ویژه تشکیل شد.

مصطفی کواکبیان نیز در تذکر آیین نامه ای دیگری گفت: تذکر آقای کوچک زاده وارد است.

وی افزود: هم اکنون دو طرح در مورد تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس وجود دارد .طرحی برای تشکیل کمیسیون ویژه جهت مهار تورم و طرحی نیز برای تشکیل کمیسیون ویژه جهت بررسی طرح تحول اقتصادی است.

کواکبیان ادامه داد: به نظر می رسد هیات رئیسه یک طرح ادغامی را مطرح کرده اند. بهتر است گفته شود «تشکیل کمیسیون ویژه بررسی کننده طرح تحول اقتصادی و اصلاح ساختار اقتصادی کشور».

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون مورد مهم تر از مهار تورم در کشور وجود ندارد. مهار تورم نیز باید در وظایف این کمیسیون ویژه باشد.

لاریجانی نیز در پاسخ به وی گفت: این کمیسیون جهت اصلاح ساختار اقتصادی مهار تورم و بررسی طرح تحول اقتصادی در مجلس تشکیل خواهد شد.

عبدالرضا ترابی نماینده گرمسار در مجلس نیز در تذکر آیین نامه ای گفت: هنوز بسته پیشنهادی دولت بطور رسمی به مجلس ارائه نشده است.

وی افزود: بخشی از این بسته پیشنهادی نیاز به مصوبه مجلس دارد که باید به طور رسمی آن را به مجلس ارائه نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet