خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/16 10:00:00
سرویس صحن
برای سومین بار به کمیسیون تلفیق ارجاع شد؛

ماده مربوط به ممنوعیت به‌کارگیری هرگونه نیروی انسانی در طی برنامه پنجم

**رئیس مجلس شورای اسلامی برای سومین بار ماده ۵۳ لایحه برنامه پنجم توسعه که مربوط به ممنوعیت به‌کارگیری نیروی انسانی بود را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی امروز ـ سه شنبه ـ مجلس شورای اسلامی  پس از آن ماده 53 لایحه برنامه پنجم توسعه را بار دیگر برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند که پس از بررسی پیشنهادهای نمایندگان، آنها به اصل ماده نیز با 97 رای موافق، 85 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر در صحن رای مثبت ندادند.

پس از رای نیاوردن اصل ماده 53 لایحه برنامه پنجم توسعه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای سومین بار این ماده را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داد.

پیش از این نیز رئیس مجلس شورای اسلامی دو بار به دلیل ابهاماتی که در ماده 53 لایحه برنامه پنجم توسعه داشت، این ماده را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داده بودند.

در ماده 53 لایحه برنامه پنجم توسعه آمده است: هر گونه به کارگیری نیروی انسانی اعم از رسمی، پیمانی در دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به استثناء بند «ج» ماده (24) قانون مذکور و بند «ج» ماده (19) این قانون، مشاغل حاکمیتی و مناطق کمتر توسعه یافته ممنوع است.

تبصره ـ تعداد مجوزهای استخدامی برای هر سال در سقف اعتبارات مصوب با رعایت مفاد بند «ب» ماده (24) قانون مدیریت خدمات کشوری به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به تصویب شورای توسعه مدیریت خواهد رسید.

معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، رئیس شورای مذکور و معاونت به عنوان عضو شوراهای موضوع این قانون تعیین می گردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet