شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/16 10:30:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه خبر داد:

تهیه طرحی توسط جمعی از نمایندگان به منظور کاهش سطح روابط با امارات

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی توسط جمعی از نمایندگان به منظور تعدیل و کاهش سطح روابط با امارات متحده عربی خبر داد و خاطرنشان ساخت: این طرح بعد از قانون برنامه در صحن علنی مطرح خواهد شد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" نماینده اسلام آباد غرب، دالاهو، کرند و حمیل در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان مجلس در حال تهیه طرحی با هدف کاهش سطح روابط با امارات متحده عربی هستند.

وی درخصوص دلایل تهیه این طرح گفت: مهمترین دلیل دفاع از حقوق شهروندان ایرانی است که اماراتی ها برخوردهای ناشایستی را برخلاف کنوانسیون های بین المللی با آنها داشتند به ویژه در قالب تورهای گردشگری که این روابط شکل گرفته، این برخوردهای ناشایست مشهودتر بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به نقش منفی اماراتی ها علیه جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: ما سندیت ویکی لیکس را قبول نداریم و معتقدیم اساس این اسناد بر تفرقه است ولی نوع رفتارهایی که امارات متحده عربی در گذشته و شرایط کنونی اش داشته مبتنی بر تفرقه است.

فلاحت پیشه تصریح کرد: آنها تلاش می کنند چالش هایی را در منطقه حفظ کنند چون اساس حضور و ثبات خودشان را در این چالش ها می بینند به همین دلیل با هر گونه رویه منفی فراتر از منطقه همراهی می کنند.

نماینده اسلام آباد غرب با بیان اینکه در قالب عرف بین المللی معمولا روابط سیاسی و روابط اقتصادی با هم تننظیم می شوند خاطرنشان ساخت: همیشه یک توازن بین روابط سیاسی و اقتصادی وجود دارد و اگر کشوری در مینه سیاسی صلاحیت لازم را نداشته باشد نباید در زمینه اقتصادی شاهد گسترش بیش از پیش روابط از لحاظ درستی باشیم به گونه ای که بسیاری از فرصت های اقتصادی و تجاری کشور را فدای منافع اماراتی ها کنیم.

وی گفت: در گذشته هم بارها تذکراتی درخصوص تعدیل این روابط و تنظیم و روابط سیاسی اقتصادی با هم داده شده است اما متاسفانه نتیجه لازم گرفته نشده است و نیاز جدی وجود دارد که در قالب طرح الزام دولت، دولت را ملزم به تعدیل و کاهش روابط با اماراتی ها کنیم تا موجب تغییر در رفتار اماراتی ها شود.

فلاحت پیشه خاطرنشان ساخت: اگر در این مدت رفتار اماراتی ها تغییر کرد ممکن است روش دیگری اتخاذ شود اما در حال حاضر عزم نماینده ها برای تهیه این طرح جدی است و انشاءالله بعد از قانون برنامه در مجلس مطرح خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet