هدر موبایل
1389/09/16 10:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتوزیان:

مجلس نگران پروژه پارس جنوبی است

**رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: مجلس نگران است که شرکت های دخیل در پرژه پارس جنوبی علی رغم دریافت مبالغ زیاد مالی در موعد مقرر ۳۵ ماه این پروژه ها را به پایان نرسانند.

حمیدرضا کاتوزیان، رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با مهر با اشاره به پروژه پارس جنوبی اظهارداشت: در این پروژه وعده داده شد که طی 35 ماه پروزه پارس جنوبی به اتمام برسد.

وی افزود: پروژه پارس جنوبی از ابتدای امسال آغاز شده است مجلس به دلیل نگرانی هایی که نسبت به انجام شدن پروژه در زمان تعیین شده دارد، بطور دائم روند اجرای کارها را رصد می کند.

نماینده مردم تهران دلیل نگرانی مجلس نسبت به اتمام زمان این پروزه را هزینه های مالی بالایی که برای این پروژه ها به شرکت های مجری پرداخت می شود عنوان کرد و یادآورشد: مجلس نگران است این هزینه ها پرداخت شود اما در پایان 35 ماه شرکت ها به وعده های خود عمل نکنند و پروژها تنها به نصف رسیده باشد.

کاتوزیان با اعلام اینکه متاسفانه تا پایان آذر 9 ماه از آغاز این پروژه ها می گذرد و هزینه مالی نیز به صورت منظم پرداخت شده است، اما پیشرفت کار در برخی پروژه ها متاسفانه تنها نیم درصد بوده است، گفت: در حالی که باید این میزان پیشرفت 25 درصد می بود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: مجلس روند اجرایی این کار را پیشگیری می کند چرا که شرکت های مجری پول زیادی در این مسیر هزینه می کنند و گزارشات خود را به مردم و هیئت رئیسه مجلس اعلام می کند.

وی با بیان اینکه وزیر نفت خوش نیز این پروژه ها را برای اتمام به موقع دنبال می کند، گفت: اما برداشت مجلس این است که این پروژه ها در پایان 35 ماه به پایان نمی رسد و از طرفی  پولی که باید هزینه شود نیز پرداخت می شود.

کاتوزیان تاکید کرد: مجلس نگران این پول است به همین دلیل به طور دائم این پروژه ها را رصد می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet