شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/16 11:13:00
سرویس سیاسی

نتایج انتخابات پارلمانی هائیتی به زودی اعلام خواهد شد

**نتایج انتخابات سخت و مشکل پارلمانی هائیتی که در میان حدس و گمان‌های تقلب برگزار شد امروز اعلام خواهد شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، پس از گذشت بیش از یک هفته از حمایت سازمان ملل از انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری 28 نوامبر سال 2010 میلادی هائیتی شورای موقت انتخاباتی این کشور اعلام کرد نتایج اولیه این انتخابات امروز اعلام خواهد شد.

انتخابات پارلمان و سنای هائیتی صبح روز -یکشنبه- در حالی برگزار شد که بحران سیاسی و بحران گسترش بیماری وبا در این کشور موجب سردرگمی مسولین و رای‌دهندگان شده بود.

انتخابات پارلمانی هائیتی با هدف تشکیل پارلمان جدید و در پی آن رئیس‌جمهور جدید این کشور برای هدایت و بهبود شرایط سیاسی و سلامت در این کشور پس از زلزله ماه ژانویه است برگزار شد و از اهمیت خاصی برخوردار است.

سازمان‌های بین‌المللی اظهار امیدواری کردند انتخابات پارلمانی هائیتی که به انتخاب رئیس‌جمهور، پارلمان و یک سوم مجلس سنا منجر می‌شود به استقرار ثبات در این کشور تسریع ببخشد.

مردم هائیتی امیدوار هستند پس از این انتخابات میلیلون‌ها دلار از کمک‌های مردمی سایر کشورها به مردم زلزله زده هائیتی به دستشان برسد.

این زلزله که مرکز آن نزدیک پایتخت هائیتی بوده،بعد ازظهر روز سه‌شنبه پایتخت این کشور "نادار" را شدیداً تکان داد که حدود 10 تکان شدید دیگر را در پی داشت.

درحالیکه کمیته صلیب سرخ جهانی اعلام کرد  تا به 50 هزار تن در این زلزله هلاک شده اند. اما تخمین دقیق تر از تلفات تا هنوز وجود نه دارد و در تصاویر از این شهر اجساد در هر گوشه و کنار دیده می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet