شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/16 12:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی:

بصیرت دانشجویان استکبار را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجویان در جریان فتنه سال گذشته توانستند با بصیرت خود، استکبار را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند.

اسماعیل کوثری در گفت وگو با ایرنا با برشماری اهداف تشکیل جنبش دانشجویی در قبل و بعد از انقلاب ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی دانشجویان مذهبی و متعهد به مکتب اسلامی، توانستند به بهترین نحو خود را در صحنه های حساس تاریخ کشور حاضر کرده و نقش های کلیدی و مهمی را برعهده بگیرند.

وی تصریح کرد: چون جنبش دانشجویی در برهه های مختلف و مقاطع حساس سیاسی کشور بسیار موثر بوده، استکبار سعی داشت که با عوامل داخلی خود این جنبش را در سیطره داشته باشد.

کوثری تصریح کرد: اما با آگاهی و بصیرتی که دانشجویان در مقاطع مختلف زمانی از خود نشان داده اند، این هدف استکبار به سنگ خورد و به اهداف خود دست نیافتند.

وی خاطر نشان کرد: در جریان فتنه سال گذشته، عوامل استکبار در داخل سعی داشتند که جنبش دانشجویی را با خود همراه کنند، اما با بصیرت دانشجویان، حرکت تعداد قلیلی از عوامل خود فروخته فتنه خنثی شد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دانشجویان ما در زمان حاضر در جهت ارتقای حرکت علمی و پیشرفت دانشی قرار گرفتند و در راستای مبارزات قبل از انقلاب قدم بر می دارند و امیدواریم با همان دیدگاه های آگاهانه خود، کشور را به جلو حرکت دهند.

وی تاکید کرد که البته دانشجویان باید در جهت انتقاد سازنده در قوانین کشور و اجرای آن حرکت کند و معتقدیم این انتقادها باید وجود داشته باشد تا کشور در جهت رشد و پیشرفت قدم بر دارد.

کوثری افزود: آگاهی و شناخت که رهبری از جریان فتنه داشتند و جامعه را با پیام های خود روشن کردند، جنبش دانشجویی اصل مطلب را سریع دریافتند و جامع عمل پوشاندند و از سوء استفاده ای بعضی ها از این جنبش جلوگیری کردند.

وی تصریح کرد: دانشجویان ما باید در جهت ارتقا و کسب علم، استکبار ستیزی و افزایش معنویت حرکت کنند و با همین آگاهی در جهت اهداف نظام حرکت خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet