هدر موبایل
1389/09/16 15:19:00
سرویس سیاسی

اخوان‌المسلمین انحلال پارلمان نوپای مصر را خواستار شد

**اصلی‌ترین حزب مخالف دولت مصر انحلال پارلمان جدید این کشور را پس از اعلام نتایج پارلمانی خواستار شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، حزب "اخوان المسلمین" اصلی‌ترین حزب مخالف دولت مصر پس از اعلام نتایج دور دوم پارلمانی مصر ضمن بی اعتبار دانستن این نتایج خواستار انحلال پارلمان شدند.

بر اساس نتایج منتشر شده یکی از اعضای حزب اخوان المسلمین و سه تن از اعضای حزب مخالف "الوفد" توانستند در دور دوم انتخابات پارلمانی مصر پیروز شوند و به پارلمان این کشور راه پیدا کنند.

شب گذشته نتایج دور دوم انتخابات پارلمانی مصر در حالی اعلام شد که 95 درصد از کرسی‌های پارلمان این کشور از آن حزب حاکم به رهبری "حسنی مبارک" رئیس‌جمهور این کشور شد و حزب اصلی مخالف در این کشور این انتخابات را تحریم کرده بود.

به گفته حزب اخوان المسلمین انتخابات مصر با تقلب و خشونت همراه بوده است و نتایج آن به هیچ وجه معتبر نیست.

چند ساعت پیش از اعلام نتایج این انتخابات گروه‌های ائتلافی مدعی حقوق بشر در مصر با اعلام بروز تقلب در این انتخابات از رئیس‌جمهور این کشور خواستند با استفاده از قدرت قانونی خود پارلمان جدید را منحل کرده و دستور برگزاری انتخابات مجدد را صادر کند.

بر اساس نتایج انتخابات پارلمانی مصر حزب ملی دموکرات و حاکم در مصر کنترل پارلمان جدید را به دست گرفته و اصلی‌ترین رقیب خود اعضای حزب اخوان المسلمین را به طور کامل از عرصه قدرت پارلمانی خارج کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet