خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/16 15:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

جنبش دانشجویی کشور جنبشی اصیل و ریشه‌دار است

**عضو هیئت رئیسه مجلس جنبش دانشجویی را جنبشی اصیل دانست و گفت: این جنبش با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری و درک حساسیت‌ها و شرایط روز همواره نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌ و می‌کند.

حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به روز دانشجو و نقش جنبش دانشجویی در استکبار ستیزی و معادلات کشور و دنیا، اظهار داشت: جنبش دانشجویی در کشور ما یکی از جنبش‌های اصیل و ریشه دار است و به دهه 1334 و شهادت دانشجویان در دانشکده فنی دانشگاه تهران و مخالفت آنها با استبداد داخلی برمی‌گردد و این حرکت اصیل همواره استمرار داشته است.

وی افزود: جنبش دانشجویی قبل از انقلاب علیه استبداد و مداخلات بیگانگان و وابستگی‌های رژیم علیه کشور، حرکت‌های خوبی را داشته است و بعد از انقلاب نیز این حرکت با آگاهی، بصیرت و مراقبت بیشتر در جهت دیدگاه‌ها و منویات امام راحل و صیانت از اصل انقلاب و در ادامه نیز در چارچوب دیدگاه‌های مقام معظم رهبری ادامه یافت.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: آگاه و بصیر بودن دانشجویان و اینکه آنها با آگاهی تمام مسائل را دنبال کنند و حضور آنها در بحث فعالیت‌های سیاسی در محیط‌های دانشگاهی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی اصیل ما نیز در همین راستا و با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری و درک حساسیت‌ها و شرایط روز انقلاب اسلامی کار خود را به نحو خیلی خوب تا به امروز دنبال کرده‌اند؛ امیدواریم در آینده نیز همین نقش را در صیانت از انقلاب اسلامی و اعتراض علیه هر گونه کجی و انحراف در مسیر انقلاب و جلوگیری از وارد کردن خدشه به ارزش‌های دین اسلام و قانون اساسی دنبال کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان همواره در جاهایی که ضرورت بوده نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌ و خواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نقش دانشجویان در جبهه، گفت: جنبش اصیل دانشجویی در این دوران شهدای گران قدری همانند شهید علم الهدی و امثال آن را به انقلاب هدیه کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: جنبش دانشجویی بعد از دوران دفاع مقدس نیز با تلاش در عرصه‌های مختلف از جمله سازندگی و با آگاهی و بالا بردن بینش، آگاهی و دانش خود توانست نقش مؤثری را ایفا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet