پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/09/16 15:10:00
سرویس سیاسی
مصباحی‌مقدم در مراسم بزرگداشت شهید شهریاری در مجلس

شهادت شهریاری موجب رسوایی استکبار جهانی شد

**غلامرضا مصباحی‌مقدم شهادت استاد شهریاری دانشمند هسته‌ای را نشانه تداوم حرکت شهادت طلبی مردم ایران در دستیابی به ارزش‌ها و آرمان‌های خود دانست و گفت: این ترورها موجب رسوایی استکبار جهانی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مراسم بزرگداشت استاد شهید دکتر شهریاری با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان و با حضور خانواده شهید شهریاری ظهر امروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر و با سخنرانی غلامرضا مصباحی مقدم برگزار شد.

مصباحی مقدم در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت دهه محرم و همچنین گرامیداشت شهادت استاد شهریاری و بزرگداشت روز دانشجو، عنصر شهادت را گره زننده این 3 مناسبت با یکدیگر دانست و گفت: این 3 واقعه نشان دهنده استمرار حرکت شهادت طلبی در مردم ما است و شهادت موجب جاودانگی اهداف و آرمان هایی است که شهید جان خود را در راه آن داده است.

وی با بیان اینکه بنی امیه می خواست اسلام را از بین ببرد و برای رسیدن به این هدف امام حسین را به شهادت رسانید گفت: اکنون پس از گذشتن 1400 سال نام بنی امیه به ننگ در تاریخ برده می شود و از امام حسین (ع) باعظمت یاد می شود.

مصباحی مقدم با بیان اینکه از آغاز نظام جمهوری اسلامی هر چه بر شهدای ما افزوده شد، نام انقلاب پرآوازه تر شد گفت: کسانی که مطهری را کشتند هدفشان مبارزه با افکار شهید مطهری بود و قصد مسدود کردن راه وی را داشتند، اما موفق نشدند و اکنون هم با شهید کردن و ترور دانشمندان هسته ای ما قصد دارند تا مانع رسیدن ایران به دانش هسته ای شوند، اما این حرکت ها تنها موجب تحرک بیشتر ملت ما برای تحقق اهدافشان می شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب از ترفندهای مختلفی مثل کودتا، تحریم و حتی نفوذ در داخل سعی کردند نظام را از درون نابود کنند گفت: دشمنان سعی می کنند تا از روز 16 آذر که روز مقابله دانشجویان انقلابی با استکبار بود به نفع خودشان و علیه جمهوری اسلامی استفاده کنند.

نماینده مردم تهران در ادامه با بیان اینکه آنچه از تمام این ترورها و شهادت ها حاصل شده است استحکام ارزش های نظام بوده است، گفت: دشمن نمی خواهد ایران از نظر علمی به فناوری های پیشرفته دست پیدا کند، اما با تمام تلاش های دشمنان روح اعتماد به نفس و بالندگی فکری و علمی در جوانان ما دمیده شده است که نتیجه آن دستیابی به انرژی هسته ای خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این ترورها مایه رسوایی استکبار جهانی و اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا بوده است؛ چرا که در مقابل این ترورها سکوت کردند و این نشان از حقیقت تفکر آنها نسبت به تروریست است.

در پایان این مراسم لوحی از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات از طرف عباسپور به فرزند شهید شهریاری تقدیم شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet