خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/16 16:21:00
سرویس صحن
اخطار رئیس کمیسیون اصل 90؛

هزینه‌کردن ثروت‌های عمومی بدون اجازه ولی‌فقیه خلاف قانون است

**نکونام در جریان بررسی اساسنامه صندوق توسعه ملی خواستار تاکید بر اخذ اجازه از ولی فقیه در پرداخت هرگونه تسهیلات از این صندوق به بخش خصوصی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی محمدابراهیم نکونام رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده 76 برنامه پنجم توسعه که به اساسنامه صندوق توسعه ملی اختصاص دارد با استناد به اصل 45 قانون اساسی، اختیار تام انفال و ثروت های عمومی در جمهوری اسلامی ایران را در حیطه حاکم اسلامی و ولی فقیه عنوان کرد و نسبت به رعایت نشدن این موضوع در اساسنامه صندوق توسعه ملی اخطار داد.

نکونام در اخطار خود با بیان این مطلب که تمام تسهیلات اعطایی و هرگونه فعالیت این صندوق باید با اجازه ولی فقیه باشد تصریح کرد: این صندوق از ثروت های عمومی و انفال تشکیل شده و هزینه کردن آن طبق اصل 45 باید با اجازه ولی فقیه باشد.

اصل 45 قانون اساسی به این شرح است:

انفال و ثروت های عمومی از قبیل زمین های موات، معادن، دریاها، دریاچه ها، رودخانه ها، کوه ها جنگل ها نیزارها، بیشه های طبیعی، ارث بدون وارث ... و اموال عمومی که از غاصبین مسترد می گردد در اختیار حکومت اسلامی است تا بر طبق مصالح عامه نسبت به آنها عمل نماید تفصیل و ترتیب استفاده از هر یک را قانون معین می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet