هدر موبایل
1389/09/16 17:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پاپری‌مقدم:

باید فرهنگ اسلامی- ایرانی پیشرفت در جامعه ترویج داده شود

**نماینده مردم دشتستان در مجلس معتقد است که ترویج هویت و فرهنگ اسلامی-ایرانی به نیاز روز جامعه پاسخ می‌دهد.

ایوب پاپری‌مقدم نماینده مردم دشتستان و عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، گفت: ایران با سوابق بسیار طولانی به ویژه سوابقی که در یکتاپرستی و وحدانیت خداوند دارد، تحت تاثیر مسائل مختلفی دارای دوره‌های تکاملی متعددی بوده است.

وی افزود: پس از گذراندن دوره‌های تکاملی، ایران آماده پذیرش دین مبین اسلام شد و خیل عظیم مسلمانی که در ایران زندگی‌ می‌کنند، گویای این مطلب است که زمینه‌ای در نهاد و فطرت تمام ایرانیان برای پذیرش دین اسلام ایجاد شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس تصریح کرد: فرهنگ اصیل توام با فطرت در وجود ایرانیان وجود دارد و این فرهنگ با فرهنگ اسلامی ادغام شده است، ادغام فرهنگ ایرانی با فرهنگ اسلامی می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات جامعه باشد.

پاپری‌مقدم ادامه داد: به همین دلیل است که برخی بزرگان مطرح کرد‌ه‌اند که باید یک بازنگری در فرهنگ و تمدن ایرانی و همچنین تلفیق این تمدن با اسلام داشته باشیم.

"در بسیاری از بخش‌ها این مسئله مورد بررسی واقع شده اما اینکه کارشناسان و نخبگان علمی اقدام به طراحی الگویی برگرفته از دین اسلام و فرهنگ اصیل ایرانی کنند، تاکنون رخ‌ نداده است ".

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم به نیاز روز پاسخ داده و از هویت و فرهنگ اسلامی-ایرانی پیشرفت خود جدا نیفتیم، باید این فرهنگ را در جامعه ترویج دهیم چرا که با ترویج این فرهنگ در جامعه همه نیازهای مردم تامین خواهد شد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس با بیان اینکه محققان می‌توانند در مورد همه بخش‌ها الگو طراحی کنند، اظهار داشت: الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت نباید تک بعدی باشد بلکه باید تمام جوانب در آن در نظر گرفته شده و با تلفیق آن جوانب، الگویی ارائه شود که زندگی و مکتب ما بر اساس آن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet