هدر موبایل
1389/09/17 09:05:00
سرویس فرهنگی
سلیمان جعفرزاده:

تدوین الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت برای شناساندن فرهنگ ایران به جهانیان است

**رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فرهنگ اسلامی یعنی پیروی کردن از دستورات الهی و آداب و سنن پیامبران گفت: فرهنگ ایرانی فرهنگی غنی است که با فرهنگ اسلامی گره خورده و هیچ منافات و تضادی هم باهم ندارد وتدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در جهت شناساندن هر چه بیشتر این فرهنگ به جهانیان است.

"سلیمان جعفرزاده" در گفت وگو با  خانه ملت در خصوص چگونگی تدوین الگوی فرهنگی ایرانی اسلامی پیشرفت گفت:در آن زمان که دین اسلام در کشور عربستان ظهور یافت در ایران که در همسایگی این کشور قرار داشت مردمانی با فرهنگ و تمدن غنی زندگی می کردند که مذهب رایج کشور آنها دین زرتشت بود که در مقایسه با سایر مذاهب به دین اسلام نزدیک تر بود.

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی افزود : به دلیل همین شباهت و به دلیل روشنفکر بودن مردم ایران دین اسلام به راحتی در کشور ما پذیرفته شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مردم ایران دارای فرهنگی غنی بود و جز متمدن ترین کشو رها محسوب می شد گفت: مردم ایران دین اسلام را پذیرفتند اما فرهنگ عرب از جمله لباس، زبان و سایر خصوصیات آنها را نپذیرفتند.

جعفرزاده در تعریف فرهنگ اسلامی گفت:پیروی کردن از دستورات الهی و آداب و سنن پیامبران یک فرهنگ است که مردم ایران  آن را حتی بهتر از کسانی که  مدعی این دین هستند اجرا می کنند که این فرهنگ در پیوند با فرهنگ ایرانی تلفیقی غنی به دست داده است و ما امروز باید بر اساس همین پیوند الگویی برای پیشرفت تدوین کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet