هدر موبایل
1389/09/17 10:21:00
سرویس صحن
نماینده برخوار خواستار شد؛

عضویت نماینده ولی‌فقیه در هیات امنای صندوق توسعه ملی

**عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی طی اخطاری خواستار عضویت نماینده ولی‌فقیه در هیات امنای صندوق توسعه ملی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمودحسینی دولت آبادی" در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی ماده 76 لایحه برنامه پنجم توسعه که مربوط به تشکیل صندوق توسعه ملی می شود طی اخطاری با استناد به اصل 45 قانون اساسی، گفت: براساس این اصل قانون اساسی، انفال و ثروت های عمومی از قبیل زمین های موات یا رها شده و... در اختیار حکومت است تا طبق مصالح عامه نسبت به آنها عمل نماید.

نماینده برخوار و شاهین شهر و میمه با بیان این که در ماده 76 لایحه برنامه پنجم توسعه تصریح شده که عواید ناشی از فروش نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز شود، افزود: در حالی که طبق فقه شیعه انفال در اختیار امام زمان است که در زمان غیبت ایشان، اختیار این انفال در اختیار ولی فقیه است.

وی بر این اساس به مصوبه مجلس درخصوص ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: لازم بود در ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی نماینده ولی فقیه هم حضور داشته باشد تا بر تدوین سیاست های کلی نظارت نماید.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ با بیان این که این اخطار را وارد نمی دانم، افزود: اگر اخطار شما صحیح باشد باید وزیر نفت هم از سوی مقام معظم رهبری منصوب شود.

وی با تاکید بر این که مقام معظم رهبری در راس سه قوه است، خاطرنشان ساخت: ایشان به دلیل در راس بودن بر همه امور کشور نظارت دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet