هدر اصلی
1387/04/16 13:08:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

بزرگواری: تشکیل مجلس هشتم نشان از رشد و بلوغ فکری امت است

"سیدعلی‌محمد بزرگواری" تشکیل مجلس اصولگرای هشتمین دوره با ترکیب چهره‌های متعهد و آزمایش شده در صحنه‌های مختلف قبل از انقلاب، بعد از انقلاب، نشان از رشد و بلوغ فکری امت است.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به ایمن شرح است:

بسم‌‌الله الرحمن الرحیم

سبحان‌الله و الحمدالله ولا اله الا الله و الله اکبر

سلام و درود خداوند و فرشتگان درگاهش بر پیامبر مکرم اسلام و امامان معصوم به ویژه منجی عالم بشریت مهدی موعود (ارواحنا فداه) و سلام بر روان پاک بنیانگذار جمهوری اسلامی امام راحل و شهیدان راه آزادگی و سرافرازی ایران اسلامی.

شهادت امام هادی، امام علی‌النقی دهمین اختر تابناک امامت و ولایت را به خدمت ملت شریف ایران و همه مسلمانان جهاان و به ویژه شیعیان آن حضرت تسلیت عرض می‌گویم.

با احترام و عرض ادب به محضر مقام معظم رهبری و هیأت رئیسه محترم و برگزیدگان ملت شریف ایران اسلامی در مجلس شورای اسلامی.

خداوند منان را شکر گذاریم که حیات ما را در عصری قرار داده که بعد از حکومت 5 ساله مولا امیرالمؤمنین منجر به تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی گردیده است.

تشکیل مجلس اصولگرای هشتمین دوره با ترکیب چهره‌های متعهد و آزمایش شده در صحنه‌های مختلف قبل از انقلاب، بعد از انقلاب، نشان از رشد و بلوغ فکری امتی است که امام راحل آنها را برتر از امت رسو‌ل‌الله در صدر اسلام دانسته است.

اما این بار آزمایشی دیگر در سنگری دیگر، سنگری که هر تصمیم خردمندانه و مدبرانه و دلسوزانه آن می‌تواند سرنوشت ملتی را تغییر دهد ویا حتی در جهان تأثیرگذار باشد. نمایندگان محترم استحضار دارند از آرمانهای والای حضرت امام تلاش و کوشش و خدمت به مردم بوده است و امروز مقام معظم رهبری نیز انتظار دارند نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گره از کار مردم باز کنند. مردم وفادار، خوب و حاضر در همه صحنه‌ها. مردمی که مؤثرتر از سلاح هسته‌ای تاکنون در 8 سال دفاع مقدس، راهپیمایی‌ها، نماز جمعه‌ها، صحنه‌های انتخابات و پاسخگویی به تهدیدات دشمنان و تحمل و صبر در برابر تحریمها، اقتدار نظام را حفظ و چشم طمع استکبار را کور کرده‌اند.

اما (مردم) حوزه انتخابیه اینجانب یعنی شهرستانهای کهکیلویه و بهمئی از استان کهکیلویه و بویراحمد، گوشه‌ای از این ملت آگاه و بالغ و رشید می‌باشد.

شهرستانهای کهکیلویه و بهمئی منطقه‌ای غنی از نیروهای انسانی، متعهد، تحصیلکرده و دلسوز، منطقه‌ای مستعد برای توسعه کشاورزی، دامداری، شکوفایی اقتصادی، اما با همه خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی، هنوز مشکلات متعددی دامنگیر این مردم است.

به علت عدم توسعه بخشهای مختلف و امکانات لازم، نیروهای تحصیلکرده و متخصص اغلب به خارج از استان هجرت نموده‌اند.

به علت عدم اعتبار کافی و تسهیلات بانکی و عدم آموزش در جهت بالا بردن مهارتهای کشاورزان، زمینهای مستعد کشاورزی بی‌ثمر و بلااستفاده مانده‌اند. به جای استفاده صحیح از آبهای موجود در استان و حوزه انتخابیه، عدم مهار آنها، کشاورزی را از رونق انداخته است.

توسعه‌نیافتگی در بخش صنعت، کشاورزی و شبکه راههای ارتباطی و موج عظیم نیروهای تحصیلکرده در مقاطع مختلف کاردانی تا تحصیلات تکمیلی، منجر به رشد بالای بیکاری شده که شاید بتوان گفت در کشور رشد بیکاری حوزه انتخابیه (اینجانب) بیش از سایر مناطق می‌باشد.

هنوز در شهرستانها مراکز علمی و رشته‌های تحصیلی جهت ادامه تحصیل نیروهای بومی کفایت لازم را ندارند، هرچند منطقه استحقاق دانشکده نفت، کشاورزی و دامداری را داراست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet