شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/17 10:30:00
سرویس صحن
نورا در اخطار قانونی مطرح کرد

در توازن منطقه ای اولویت به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد

**عضو کمسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی با استناد به بند ۱۲ اصل سوم قانون اساسی خواستار آن شد که در بحث توازن منطقه ای در تبصره ۳ جزء ۴ بند ی ماده ۷۶ اولویت به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز چهارشنبه در ادامه بررسی بند "ی" ماده 76 لایحه برنامه پنجم توسعه پیرامون تشکیل صندوق توسعه ملی عباسعلی نورا نماینده زابل و زهک در اخطار قانونی با استناد به بند 12 اصل سوم قانون اساسی اظهار داشت.

این بند بر پی ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت در زمینه های تغذیه و مسکن و کار و بهداشت و تعمیم بیمه تاکید دارد.

وی افزود:‌ در همین قانون برنامه به صراحت تاکید شده است که فاصله توسعه یافتگی مناطق برخوردار و غیربرخوردار بایدسالانه 10 درصد کاهش یابد.

برای این منظور هم باید ابزارها و شرایط لازم را در قانون پیش بینی کنیم.

عضو کمسیون برنامه و بودجه خواستار آن شد در غیر توازن منطقه ای در تبصره 2 جزء 4 بند ی ماده 76 لایحه برنامه اولویت به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده زابل گفت: اگر منظور کمیسیون تلفیق در توازن منطقه ای اولویت مناطق کمتر توسعه یافته را لحاظ نکرده باشد این مسئله قابل اجرا است اما اگر منظور این نبوده باشد به لحاظ آئین نامه ای و قانونی امکان پذیر نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet