شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/17 11:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

اشتون کار غیر اخلاقی خود را اصلاح کند

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اقدام اشتون در اعلام بیانیه ای بر خلاف توافقات با هیئت ایرانی گفت: امیدواریم اشتون این اقدام غیر اخلاقی را اصلاح کند.

کاظم جلالی در گفتگو با مهر در خصوص مذاکرات نمایندگان ایران و نمایندگان گروه1+5 وبه ریاست سعید جلیلی و کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ژنو تصریح کرد: 1+5 و خانم اشتون باید اساس صداقت را دچار خدشه نکنند و اینکه جمع بندی در مذاکرات داشته باشند و بعد از اتمام مذاکرات خلاف آن جمع بندی از سوی آنان اعلام شود بی صداقتی است.

نماینده شاهرود ادامه داد: در صورت بی صداقتی طرف مقابل راه گفتگو دچار خدشه می شود و با کمال تاسف این بی صداقتی در برخی کشورهای اروپایی و امریکا به شکل یک روال و قاعده در آمده است.

جلالی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با صداقت و جدیت مذاکرات چارچوب مند و هدفدار را انجام داد و بی تردید در این شرایط وقتی بر خلاف تفاهمات بیانیه اعلام شود یک اقدام غیراخلاقی و زشت است.

وی در خصوص انتظار ایران از گروه1+5 گفت: آن ها باید روند و اظهاراتشان را که بر خلاف توافقات بوده اصلاح کنند و به نتایج مذاکرات و تفاهمات پایبند باشند.

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس افزود:1+5 بدانند جمهوری اسلامی ایران از ابتدا اعلام کرده که درباره حقوق هسته ای مسلمش به هیچ وجه و با هیچ کس مذاکره نمی کند.

به گزارش مهر، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پی مذاکرات ایران و 1+5 مدعی شد که هدف اصلی مذاکرات موضوع هسته ای است و طرفین توافق کرده اند در مذاکرات استانبول به بحث درباره ایده‌های قابل اجرا و راه‌های همکاری بپردازند که به حل نگرانی‌ها درباره مساله هسته‌ای ایران بیانجامد.

این در حالی است که سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و رئیس هیئت مذاکره کننده با1+5 در واکنش به این بیانیه اعلام کرد: که توافق ایران با 1+5 تنها بر سر تفاهم برای همکاری حول نقاط مشترک بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet