خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/17 11:11:00
سرویس صحن
باهنر:

تلاش کمیسیون تلفیق نوشتن قوانینی لازم‌الاجرا بوده است

**رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه برخی از نمایندگان عملکرد کمیسیون تلفیق را به سخره می‌گیرند،خاطرنشان ساخت: تلاش کمیسیون این بوده است که قوانینی نوشته شود که لازم‌الاجرا باشند نه اینکه جنبه شعاری داشته باشند.

به گزارش کخبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه 17 آذر 1389 و در ادامه بررسی ماده الحاقی 1 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور، "محمدرضا باهنر" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مخالفت با پیشنهاد "محمد دهقانی نقندر" درخصوص افزایش شمول این ماده اظهار داشت: در بررسی مواد لایحه بعضا مشاهده شد عباراتی عنوان شد که شایسته بود مطرح شود و یا عملکرد کمیسیون تلفیق به سخره گرفته شد که شایسته نبود.

وی افزود: تلاش ما این است که قوانینی نوشته شود که لازم الاجرا شوند اما اگر قرار است چیزی بنویسیم که به صورت شعار و جملات زیبا در لایحه و کتاب ها بماند و اجرا نشود که از این جملات و شعارها زیاد است.

رئیس کمیسیون تلفیق تاکید کرد: آنچه که در ماده الحاقی 1 آمده است حداکثر توان دولت برای تامین مسکن جانبازان و ایثارگران است و ما معتقدیم اگر دولت تمام همت خودش را در طول برنامه 5 ساله به کار گیرد تنها قادر خواهد بود بخشی از این اهداف را عملیاتی کند.

باهنر با بیان این که نباید دایره شمول این ماده را افزایش داد گفت: در این ماده بحث تامین مسکن ایثارگران در قالب مسکن مهر مطرح شده یعنی وزارت مسکن مکلف به تامین این مشکل است، حتی ما آن زمان مطرح کردیم اگر این مساله در قالب وام یا زمین رایگان عنوان شود راحت تر عملیاتی خواهد شد تا اینکه وزارت مسکن را مکلف به تامین مسکن کنیم.

وی افزود: اگر پیشنهاد شود که قانون مسکن مهر در این ماده حذف شود یا اعداد توسعه یابد یا هر بار دیگری بر این ماده ببندیم تنها موجب کندی حرکت این ماده خواهد شد.

باهنر خاطرنشان ساخت: اگر می خواهید حداقل بخشی از این احکام عملیاتی شود نباید این ماده را توسعه دهیم چون توسعه این ماده تنها توقع را در جامعه بالا می برد و همین حرکت فعلی را هم کندتر خواهد کرد.

ماده الحاقی 1 وزارت مسکن و شهرسازی را موظف کرده است تا پایان برنامه، مسکن جانبازان پنجاه درصد بالاتر، جانبازان 25 درصد تا 50 درصد را که حداقل دو سال سابقه حضور در جبهه داشته اند و همچنین آزادگان و فرزندان شهدا و جانبازان بالای هفتاد درصد فاقد مسکن را در صورتی که قبلا از زمین یا مسکن دولتی استفاده نکرده اند در قالب مسکن مهر تامین نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet