شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1387/04/16 13:22:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده سبزوار: بررسی راهکارهای مهار تورم و گرانی نباید مشمول مرور زمان شود

نماینده سبزوار گفت: نباید اولویت بررسی راهکارهای مهار تورم و گرانی که به مردم وعده داده‌ایم، کمرنگ شده و در لابلای طرحها و لوایح و اصلاحیه‌ها، مشمول مرور زمان گردانیم.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "محمدرضا محسنی‌ثانی" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«الحمدلله والصلوه و السلام علی رسول الله و آله الطیبین الطاهرین و شهداء والمقربین»

با عرض سلام و ارادت و اخلاص و تسلیت و تعزیت به مناسبت شهادت امام هادی (علیه‌السلام) به محضر مقدس حضرت بقیه‌الله‌الاعظم امام زمان (ارواحناالفداء) و مولا و ولی‌نعمت و آقایمان حضرت ثامن‌الحجج علی‌بن موسی‌الرضا (علیه‌افضل‌التحیت و الثناء) و آرزوی توفیق درک فیوضات ماه رجب، عرض سلام و ارادت و امتنان و تشکر دارم به همه موکلین حوزه انتخابیه‌ام، مردم ولایتمدار و مؤمن و متعهد دیار سربداران، شهرستانهای سبزوار، جوین و جغتای که با رأی قاطع و برخاسته از درک و بینش عمیق اینجانب را در انتخابات 24 اسفندماه لایق خادمی خود دانستند و توفیق خدمتشان را در خانه ملت را دادند.

چند مطلب را متذکر می‌گردم:

اولاً اولویتی را که با درک عمیق از وضعیت اقتصادی جامعه در زمان انتخابات و شروع به کار مجلس مبنی بر بررسی راهکارهای مهار تورم و گرانی به مردم وعده داده‌ایم، نباید کمرنگ شده و در لابلای طرحها و لوایح و اصلاحیه‌ها، مشمول مرور زمان گردانیم.

فکر می‌کنم دولت محترم سیاستهای تحولات اقتصادی خود را، خود دارد مطابق با نظرات و دیدگاههای خودش مرتب دنبال می‌کند و به پیش می‌برد. مجلس هم باید در قالب کمیسیون ویژه‌ای، این مهم را هرچه زودتر در دستور کار قرار داده و با بهره‌گیری از نظرات و دیدگاههای کارشناسی دقیق صاحبنظران و واقعیتهای اقتصادی اجتماع، در راستای اصلاح و تکمیل اقدامات تحولات اقتصادی دولت، طرحی را قبل از اینکه مجلس در فرصتهای تعطیلات قرار گیرد تهیه نماید.

ثانیاً از کمیسیون فرهنگی که الحمدلله به ریاست عالمی فرهیخته و صاحبنظر تشکیل شده می‌خواهم که به موازات طرح یک‌فوریتی تشدید مجازات جرائم اخلال در امنیت روانی جامعه، بعد از طرح ارتقاء امنیت اجتماعی که از جانب نیروی محترم انتظامی و دستگاه قضایی انجام گردید و نتایج بسیار مؤثری هم داشت، طرحی برای هنجارسازی ناهنجاریهای فرهنگی در دستور کار قرار داده تا تشدید مجازات جرائم اخلال در امنیت روانی جامعه با راهکاری فرهنگی به مدد گرفته شود.

در پایان از وزارت کشور می‌خواهم که با توجه به گذشت نزدیک به 10 ماه از تصویب و ابلاغ و ارتقاء دو بخش جوین و جغتای به شهرستان که هنوز به خاطر عدم معرفی فرماندار انجام نشده و نگرانیها و بدبینی‌های شدیدی را در جمعیت قریب به یکصد هزار نفری این دو شهرستان بوجود آورده تسریع نموده و این مصوبات دولت هرچه زودتر با انتصاب فرمانداران مربوطه اجرایی گردد.

از وزارت راه و ترابری نیز می‌خواهم به تعهدات خود در تأمین روشنایی باند فرودگاه بین‌المللی سبزوار با توجه به درخواستها و پیگیریهای مرتب و مستمر و طولانی‌مدت هرچه زودتر عمل نموده و این فرودگاهی که تماماً توسط مردم و مؤسسه مردمی دیار سربداران ساخته شده، حداقل در حد روشنایی باند کمک کند.

از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهم که به مطالبات فرهنگیان و حق‌التدریس‌ها سریعاً‌ توجه نموده تا دغدغه‌های این قشر عظیم فرهنگی و مؤثر اجتماع برطرف گردد.

از وزارت نیرو می‌خواهم به جای مرهمی بر زخم کشاورزان در این خشم خشکسالی و بیچارگی کشاورزان، کاهش دبی چاهها، مجوزها را به حال تعلیق درآورده و قطع برق چاههای کشاورزان را که در دستور کار قرار داده است، از دستور خارج کرده و این حقوق مسلم کشاورزان را در هماهنگی وزارت جهادکشاورزی با تسهیلات لازم در جهت آبیاری تحت فشار و قطره‌ای و پوشش انهار جبران نماید و وزارت جهادکشاورزی نیز با توجه به تصویب اعتبار درخواستی برای خشکسالی و سرمازدگی از طرف مجلس، بیشترین سهم هزینه‌ها را در راستای صرفه‌جویی منابع آب و جلوگیری از هدر رفتن این نعمت الهی در پوشش انهار و آبیاری تحت فشار و اقدامات آبخوان‌داری و آبخیزداری اختصاص دهد.

از وزارت صنایع و معادن هم می‌خواهم که نگاه عدالت‌محوری دولت را در توزیع عادلانه واحدهای صنعتی مورد توجه قرار داده تا شهرستان سبزوار هم سهمی از صنایع مهم در سطح کشور و حتی استان خراسان‌رضوی داشته باشد تا بر این همه معضل و بیکاری جوانان پاسخی داده شود و از سهمیه آمایش صنعتی برای جبران فقدان واحدهای صنعتی در این شهرستان بهره لازم گرفته شود.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet