هدر موبایل
1389/09/17 12:01:00
سرویس صحن
با تذکر فولادگر صورت گرفت؛

حذف ماده الحاقی 2 برنامه پنجم توسعه

**ماده الحاقی ۲ لایحه برنامه پنجم توسعه به دلیل عدم ارجاع این ماده از سوی رئیس جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به کمیسیون تلفیق و به دلیل مغایرت با آئین‌نامه داخلی مجلس از دستور کار مجلس خارج شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ماده الحاقی 2 لایحه برنامه پنجم توسعه در جلسه علنی امروز چهارشنبه پس از آن از دستور کار مجلس خارج شد که در زمان بررسی این ماده الحاقی "حمیدرضا فولادگر" نماینده اصفهان در تذکر آئین نامه ای، گفت: ماده الحاقی 2 که از سوی کمیسیون تلفیق به لایحه برنامه پنجم توسعه اضافه شده، مشخص نیست از کجا آمده و خود کمیسیون این ماده را به لایحه برنامه اضافه کرده که قابل بررسی نیست.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی هم با وارد دانستن این تذکر، گفت: کمیسیون تلفیق نمی تواند جز موادی که از سوی رئیس جلسه مجلس به این کمیسیون اضافه شده در زمان بررسی مواد مراعی (مسکوت) مانده اضافه کند.

وی با یادآوری این که رئیس جلسه علنی مجلس بند الحاقی 2 را به کمیسیون تلفیق ارجاع نداده است، افزود: بنابراین این ماده الحاقی قابل بررسی در صحن علنی مجلس نیست.

در ماده الحاقی 2 لایحه برنامه پنجم توسعه آمده بود: دولت مکلف است حداکثر تا شش ماه اول سال اول برنامه پنجم توسعه شرایط احراز پست های مدیریتی کلان و مقامات از جمله وزراء، استانداران، سفرا، مدیران عامل بانک ها و شرکت های بزرگی، مدیران کل و روسای سازمان ها را شامل مدارج تحصیلی، سوابق تجربی و مدیریتی تدوین و تصویب نموده و برای اطلاع عموم اعلام نمایند.

در این بند الحاقی آمده بود: انتصاب مسوولین فوق الذکر از اول سال دوم برنامه براساس مفاد این حکم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet