خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/17 11:00:00
سرویس صحن

پایان بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در مجلس

**بررسی لایحه ۲۰۰ ماده‌ای برنامه پنجم توسعه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پایان یافت.

به گزاش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس پس از بررسی بخشی از ماده 76 لایحه برنامه پنجم توسعه که مربوط به تشکیل صندوق توسعه ملی می شد و بررسی 3 پیشنهاد الحاقی بررسی این لایحه را پایان دادند.

بررسی لایحه برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از روز شنبه هشتم آبان ماه در صحن علنی مجلس آغاز شد.

نمایندگان طی 34 روز و 48 شیف کاری که بیش از 150 ساعت می‌رسد، بررسی برنامه پنجم توسعه که با در نظر گرفتن بندهای الحاقی و مواد مکرر شامل 240 ماده می‌شد را در جلسه صبح امروز به پایان رساندند.

لایحه برنامه پس از تصویب برای بررسی نهایی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

بر اساس اصل 95 قانون اساسی  شورای‏ نگهبان‏ موظف‏ است‏ مصوبات مجلس را حداکثر ظرف‏ ده‏ روز از تاریخ‏ وصول‏ از نظر انطباق‏ بر موازین‏ اسلام‏ و قانون‏ اساسی‏ مورد بررسی‏ قرار دهد و چنانچه‏ آن‏ را مغایر ببیند برای‏ تجدید نظر به‏ مجلس‏ بازگرداند. در غیر این‏ صورت‏ مصوبه‏ قابل‏ اجرا است‏.

و در ماده 96 قانون اساسی نیز تصریح شده است،‌ در مواردی‏ که‏ شورای‏ نگهبان‏ مدت‏ ده‏ روز را برای‏ رسیدگی‏ و اظهار نظر نهایی‏ کافی‏ نداند، می‏تواند از مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ حداکثر برای‏ ده‏ روز دیگر با ذکر دلیل‏ خواستار تمدید وقت‏ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet