هدر موبایل
1389/09/17 12:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

نشست ژنو برای تیم مذاکره‌کننده ایران موفقیت‌آمیز بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره کننده ایران در نشست ژنو، ابتکار عمل را در دست داشت و از این رو این مرحله از مذاکره برای هیات ایرانی، موفقیت آمیز بود.

محمد کرمی راد در گفت وگو با ایرنا، با یادآوری برگزاری این نشست طی روزهای دوشنبه و سه شنبه همین هفته در ژنو بین ایران و گروه 1+5، افزود: در شرایط امروزی، مقوله هسته ای ایران تمام شده و این موفقیتی بزرگ برای کشورمان محسوب می شود.

وی گفت: این درحالیست که هیچ گاه حاضر نیستیم از فعالیتهای صلح آمیز خود دست بکشیم و قطعا فرآیند غنی سازی را با قدرت دنبال خواهیم کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس افزود: تداوم روند مذاکرات، برای کشورمان نتیجه بخش خواهد بود، بخصوص اینکه جلیلی دبیر شورای امنیت ملی ایران توانست در مذاکرات ژنو، بحث ترور دانشمندان هسته ای را از گروه 1+5 و بخصوص انگلیس مطالبه کنند.

کرمی راد گفت: به نظر می رسد یک کیفرخواست باید تهیه شود و ترورکنندگان دانشمندان هسته ای ما، نتیجه عمل سوء خود را ببینند تا بتوانیم از این منظر نیز ماهیت واقعی این افراد و کشورهای حامی آنها را افشا و در آینده از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کنیم.

وی، مواضع ایران در نشست ژنو را مقتدرانه عنوان کرد و گفت: اگر این روند تداوم یابد، بیشتر کشورهای جهان به صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای ایران، ایمان خواهند آورد.

مرحله بعدی این نشست در استانبول ترکیه، می تواند نقطه عطفی برای گفت وگوها باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet