هدر موبایل
1389/09/17 13:55:00
سرویس صحن

محسنی بندپی ازبهربرداری بیمارستان طالقانی نوشهر خبر داد

**محسنی بند پی درگفتگو با هفته نامه وارش گفت:بیمارستان آیت‌الله طالقانی تا پایان سال ۹۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

یکی از مطالبات نمایندگان در سفر سوم هیأت دولت به استان، نیازهای مازندران به مراکز درمانی و بیمارستان‌های تخصصی بوده است. "انوشیروان محسنی‌بندپی"، نماینده مردم نوشهر و چالوس در گفت‌وگو با وارش به بررسی مصوبات هیأت دولت درخصوص مسائل بهداشت و درمان پرداخته است.

این نماینده می‌گوید: در بحث بهداشت و درمان ما احداث مرکز بهداشت و درمان مرزن‌آباد را داشتیم.همچنین در مصوبات سفر فاز دوم بیمارستان نوشهر مطرح و تأکید شد.ضمن اینکه بهره برداری از بیمارستان آیت‌الله طالقانی هم در این سفر مورد بررسی قرار گرفت.

محسنی‌بندپی درتوضیح می‌افزاید: از آنجا که مرزن‌آباد در مسیر جاده پرخطر تهران به چالوس قرار دارد و جدیدا هم تبدیل به بخش شده است، آن را به فوریت‌های اورژانسی مجهز کردیم و احداث بیمارستان ده تخت خوابه آن نیز مصوب شد.

این نماینده می‌گوید: وزیر بهداشت و درمان در سفری که ماه گذشته به استان داشتند نیز بر احداث این مرکز تأکید کردند که با مشخص شدن زمین مناسب کار عملیاتی آن آغاز خواهد شد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیمارستان طالقانی ادامه می‌دهد: بیمارستان طالقانی نیز 160 تخت تخصصی و 48 تخت ویژه خواهد داشت و یکی از بیمارستان‌هایی خواهد بود که براساس الگوی بیماری‌های جدید احداث می‌شود.این بیمارستان قادر خواهد بود نیازهای تخصصی و فوق‌تخصصی غرب استان مازندران را به طور کامل تحث پوشش قرار دهد.

وی با اشاره به دیگر مصوبات سفر می‌گوید: تجهیز مراکز درمان‌بستر که در سفر اول و دوم مصوب شده بود در بخش‌های کجور، پلور، کیاسر و شیرگاه هر کدام با 250 میلیون برای تجهیز و 34 نیروی انسانی عملیاتی شدند.همچنین آمبولانس‌های مورد نیاز برای کل استان و به‌ویژه مراکز اورژانس بین راهی و بیمارستانی در نظر گرفته شد.

این نماینده می‌گوید: در مجموع نه تنها در بخش بهداشت و درمان مصوبات خوبی داشتیم که مصوبات این دوره کارشناسی‌تر بود و اجرای آن چندان زمان‌بر و پیچیده نیست.

محسنی‌بندپی در پایان به ایجاد دانشکده گردشگری و میراث فرهنگی اشاره کرده، می‌افزاید: یکی دیگر از طرح‌های بسیار مناسب برای حوزه انتخابی ما موافقت با ایجاد دانشکده گردشگری در نوشهر بود که قرار است در زیرمجموعه دانشگاه مازندران فعالیت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet