هدر موبایل
1389/09/17 15:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

پایبندنبودن اشتون به توافقات ناشی از شکست غرب در مذاکرات است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، پایبند نبودن کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به توافقات حاصله در مذاکرات ژنو را ناشی از شکست آنان در پیشبرد اهداف خود دانست.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: گروه 1+5 برای این دور از گفت و گوها هیچ برنامه مشخصی نداشت و نتوانست با پیشنهادات مشخصی وارد مذاکرات شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: این در حالی است که هیات ایرانی با برنامه ریزی و اهداف مشخص عازم ژنو شد و در این گفت و گو ها توانست دیدگاه ها و مواضع خود را به صورت روشن و شفاف به طرف غربی اعلام کند.

وی افزود: از آنجا که گروه 1+5 نتوانست روند مذاکرات را به نفع خود تغییر دهد به همین خاطر به توافق صورت گرفته در این گفت و گو ها پایبند نماند و این موضوع در بیانیه خانم اشتون مشهود است.

نقوی حسینی تعیین زمان و مکان بعدی مذاکرات را موفقیتی برای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: بنا به خواست ایران دور بعدی این مذاکرات در استانبول ترکیه انجام می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقدیر از ایستادگی تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران بر سر حقوق مسلم ملت ایران در موضوع هسته‌ای اظهار داشت: هیات ایرانی بسیار محکم از مواضع کشورمان دفاع کرد و اجازه نداد گروه 1+5 محور مذاکرات را به سمت فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران که از حقوق مسلم یک ملت است، منحرف کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet