هدر موبایل
1389/09/17 17:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

بیانیه اشتون مصداق رفتار دوگانه غرب در قبال ایران است

**نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیانیه صادر شده از سوی کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را مصداقی از رفتار دوگانه غرب در قبال فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران دانست.

اسماعیل کوثری در گفت و گو با ایرنا با انتقاد از بیانیه صادر شده از سوی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آن را نشانه پایبند نبودن گروه 1+5 به توافقات و تعهدات خود عنوان کرد.

وی گفت: این شیوه در گذشته نیز از سوی این گروه پیگیری شده است که بر سر موضوعی توافق کنند اما موضوع دیگری را به عنوان توافق نهایی منتشر کنند.

کوثری درباره نتیجه بخش بودن مذاکرات ایران با 6 کشور در ژنو اظهار داشت: هیات ایرانی این بار با یک پختگی و برخورداری از یک برنامه ریزی دقیق وارد مذاکرات شد.

وی افزود: از آنجا که نمایندگان چهار کشور از 6 عضو گروه 1+5 تغییر کرده و برای نخستین بار بود که در مذاکره با ایران حضور می یافتند، این گروه انسجام لازم را نداشت.

کوثری خاطر نشان کرد که کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز برای نخستین بار مسوولیت گروه 1+5 را در این مذاکرات بر عهده داشت.

وی افزود: هیات ایرانی توانست با استفاده از تجارب به دست آمده در مذاکرات گذشته با موفقیت مسیر مذاکرات را به نفع خود تغییر دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود : دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در این مذاکرات به خوبی بحث تروریسم را مطرح و از اینکه کشورهای 1+5 ترورهای اخیر دانشمندان هسته‌ای را به رغم سر دادن شعارهای حقوق بشری و ضد تروریستی محکوم نکردند، انتقاد کرد.

کوثری افزود: موفقیت دیگر هیات اعزامی ایران این بود که اجازه نداد طرف مقابل موضوع مذاکرات را به سمت مسایل هسته‌ای سوق دهد.

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتخاب استانبول برای دور بعدی مذاکرات را موفقیت دیگر ایران قلمداد کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این دور از مذاکرات به طرف مقابل اعلام کرد که تنها درباره مسایل مشترک جهانی حاضر به گفت و گو است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet