شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/17 17:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیته دفاعی مجلس:

بداخلاقی غربی‌ها در بیانیه خانم اشتون نمایان شد

**رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پایبند نبودن ' کاترین اشتون ' مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را شمه‌ای از بداخلاقی غربی ها در موضوع هسته‌ای ایران دانست.

غلامرضا کرمی در گفت و گو با ایرنا با اشاره مذاکرات روز گذشته دبیر شورای عالی امنیت ملی با 6 کشور در ژنو، از پایبند نبودن این کشورها به توافق صورت گرفته در جریان مذاکرات انتقاد کرد.

رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از موضع عزت، منطق و اقتدار در این مذاکرات حضور یافت و توانست به خوبی از حقوق ملت ایران دفاع کند.

نماینده مردم کرمان در مجلس اظهار داشت : بداخلاقی غربی‌ها در موضوع هسته ای ایران به نحوی است که آنان حتی به مسایلی که در این جلسه به توافق رسیدند نیز پایبند نماندند و موضع طلبکارانه خود را تکرار کردند.

کرمی ادامه داد: البته این شیوه غربی‌ها همواره در تمام مذاکرات در موضوع هسته‌ای ایران تکرار شده است و آنان پس از انجام مذاکرات و رسیدن به نقطه توافق، خلاف توافقات عمل می کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در مسیر دفاع از حقوق هسته‌ای خود هرگز تغییر ایجاد نخواهد کرد بلکه این کشورهای غربی هستند که باید ایران برخوردار از دانش صلح آمیز هسته ای را بپذیرند.

کرمی درباره اینکه با توجه به پایبند نبودن غربی ها به توافقات ژنو آیا ایران حاضر است در مذاکرات آتی استانبول در باره موضوع فعالیت‌های هسته ای خود با این کشورها مذاکره کند، تاکید کرد که همانطور که در گذشته نیز اعلام شده است، ایران در خصوص مسایل کلان جهانی حاضر به گفت و گو با 1+5 است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet