خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/17 17:47:00
سرویس سیاسی
رییس قوه مقننه:

روابط اقتصادی ناسالم مانع مقبولیت حاکمیت است

**رییس قوه مقننه تاکید کرد: برای مقبولیت حاکمیت باید روابط اقتصادی ناسالم که مانع توسعه کشور می‌شود را از بین برد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" شامگاه چهارشنبه 17 اذر ماه با حضور در مراسم اختتامیه همایش ارتقا سلامت نظام اداری با بیان اینکه امیدی به مبارزه با فساد ندارم گفت: این گونه نشست‌ها کمک می‌کند مسئله مبارزه با فساد بهتر درک شود و وعده نظارت سامان یابد.

وی ادامه داد: اینکه روز 19 آذر ماه به عنوان روز مبارزه با فساد نام‌گذاری شده است، نشان دهنده اراده قوی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با فساد اقتصادی است.

وی با بیان اینکه این روز در کنوانسیون مبارزه با فساد در سال 2005 تصویب شد، اظهار داشت: مجلس نیز به دلیل ضرورت توجه به این مساله، تعیین این روز را تصویب کرد. البته این قدم‌های اولیه است که باید بر داشته می‌شد.

لاریجانی تاکید کرد: از جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود که توجه بیشتری به وجوه فساد در جامعه داشته باشد.

وی با بیان اینکه فساد وجوه مختلفی از جمله سیاسی و اقتصادی دارد، یادآور شد: جنبه‌های سیاسی و اقتصادی فساد بنیان‌های جامعه را تخریب می‌کند و باور عمومی جامعه را به توانایی دولت در مبارزه با فساد سست می‌کند.

وی افزود: مبارزه با فساد اگر به درستی محقق نشود، جامعه را دچار دور باطل می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مقبولیت حاکمیت باید روابط اقتصادی ناسالم که مانع توسعه کشور می‌شود را از بین برد.

وب با بیان اینکه فساد موضوعی نیست که تنها مختص به ایران باشد، گفت: همه کشورها با مسئله فساد درگیر هستند و این مشکل به نوعی یک معضل جهانی است.

لاریجانی با بیان اینکه مسئله فساد تنها منحصر به فساد اقتصادی نیست، گفت: فساد فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از انواع فسادهایی است که در جامعه وجود دارند و بر روی یکدیگر تاثیر می‌گذارند.

رییس مجلس متذکر شد: بعنوان مثال اگر فساد فرهنگی را مهم ندانیم و تنها به فساد اقتصادی بپردازیم نمی‌توانیم از تاثیرگذاری فرهنگ و باور مردم در مسائل اقتصادی عبور کنیم.

وی تاکید کرد: باید به یک اندازه به همه وجوه فساد توجه کرد.

لاریجانی با اشاره به اینکه مسئله فساد از آغاز انقلاب اسلامی مورد توجه بوده است، خاطرنشان ساخت: مبارزه با فساد یکی از درخواست‌های معقول مردم در همه ادوار بوده است؛ چراکه این مسئله از اولویت‌های یک نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه قیام امام حسین در مباررزه با فساد ریشه دارد، گفت: باید به موضوع مبارزه با فساد توجه بیشتری کرد؛ چراکه این موضوع با مذهب و تاکیدات دینی ما عجین است و یک مسئله صرف اجتماعی نیست.

رییس مجلس با بیان اینکه رشد فساد نشان‌دهنده تزلزل در نظام اداری است، اظهار داشت: زمانی که فساد در جامعه رشد کند باید بدانیم نظام اداری و مالی دچار تزلزل شده است و این سوال بنیادین پیش می‌آید که چرا باید در نظام اسلامی با فساد روبرو باشیم.

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet