هدر موبایل
1389/09/17 18:55:00
سرویس اقتصادی
فرهنگی:

برنامه پنجم عملیاتی‌تر از برنامه چهارم است

**عضو هیئت رییسه مجلس برنامه پنجم توسعه را برنامه‌ای عملیاتی و کمیّت‌گرا عنوان کرد که اجرای صحیح آن گام قابل قبولی برای حرکت رو به جلوی کشور محسوب می‌شود.

"محمد حسین فرهنگی" عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پایان بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس شورای اسلامی، گفت: برنامه پنجم توسعه در مقایسه با برنامه چهارم نکات مثبتی داشت، از جمله اینکه در این برنامه سعی شد تا از جمله پردازی و طرح مباحث نظری تا حد زیادی جلوگیری شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به دقت مجلس در تصویب برنامه پنجم، افزود: در حوزه‌های مختلف سعی شد تا چهره کشور پس از پنج سال ترسیم شود و هرچند بطور کامل در این راستا موفق نبودیم، اما گام قابل قبولی در این زمینه برداشته شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر تاسیس صندوق توسعه ملی را از جمله قدمهای روبه جلوی برنامه پنجم توسعه عنوان کرد و گفت: تاسیس صندوق توسعه ملی و تصویب اساسنامه آن در ماده 76 برنامه پنجم توسعه یکی از نقاط قوت برنامه پنجم توسعه است که با روشن شدن نقاط ضعف و قوت آن در طول اجرای برنامه پنجم توسعه می توان اساسنامه را اصلاح و بعد از تصویب در مجلس تبدیل به قانونی دائمی کرد.

فرهنگی همچنین افزود: در حوزه‌هایی مانند انرژی، مسکن، زندگی روستایی و کشاورزی نکات قابل توجهی در برنامه پنجم گنجانده شده است، اما متاسفانه به واسطه برخی محدودیت ها در زمینه حمل و نقل، راه و راه آهن چهره روشنی برای پنج سال آتی کشور ترسیم نشد.

وی در پایان زحمات مجموعه مجلس و دولت برای تدوین برنامه پنجم توسعه را قابل تقدیر خواند و گفت: برنامه پنجم عملیاتی تر از برنامه های گذشته کشور نوشته شده و اجرای صحیح آن می تواند عامل موثری در پیشرفت کشور باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet